Teatr Muzyczny będzie wizytówką Poznania


– Nowa siedziba umożliwi nam wystawianie spektakli zaawansowanych technologicznie dla ponad trzy razy większej widowni – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

– 6 maja zostanie ogłoszony zwycięzca międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu. Jak Pan ocenia jego wynik?

– Konkurs w kilku etapach trwał od września. Z 44 prac, w tym kilkunastu ze świata, wyłoniło się 6 finalistów. Jednym z kluczowych elementów było spotkanie znakomitych sędziów sądu konkursowego z finalistami. Doprecyzowaliśmy nasze oczekiwania, miałem też okazję w emocjonalny sposób wyrazić nasze oczekiwania w zakresie ikonicznej architektury, potrzeb i funkcjonalności teatru. Zwycięzca bardzo uważnie wsłuchał się w te oczekiwania. Uważam, że otrzymaliśmy znakomity projekt. Były też inne, choć nie tak dobre prace, a zwycięska jest wyjątkowa. Poznań zyska wspaniałe miejsce, które będzie nie tylko teatrem, ale też samo w sobie destynacją, miejscem spotkań, dumą poznaniaków i Wielkopolan!

– Dlaczego tak bardzo, już od początku objęcia funkcji dyrektora Teatru Muzycznego w styczniu 2013 roku, zabiegał Pan o budowę jego nowej siedziby?

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu: