Szósty wygrany sparing Warty Poznań

Trzecioligowa Warta Poznań, której patronem jest „Nasz Głos Poznański” , wygrała już szósty mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem podopieczni Tomasza Bekasa pokonali Górnik Konin 4:3.

Warta - Górnik Konin 02
Początek spotkania należał  do występujących w IV lidze piłkarzy Górnika Konin, którzy  do przerwy prowadzili z Wartą Poznań 2:0. Po zmianie stron wyszli nawet na prowadzenie 3:0, ale Michał Ciarkowski strzałem z rzutu wolnego poderwał swój zespół. Chwilę później po  bramkach Adama Durowicza i Łukasza Spławskiego było 3:3. Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Ciarkowski. Był to dziewiąty sparing podopiecznych Tomasza Bekasa przed startem rundy wiosennej III ligi, z których sześć zakończyło się ich zwycięstwem, dwa porażką, a w jednym był remis.

– Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa w wykonaniu młodych zawodników wyglądała niestety bardzo słabo. Do przerwy przygrywaliśmy 0:2, mimo wielu dogodnych okazji do strzelenia bramki. Na początku drugiej części spotkania przypadkowo straciliśmy kolejną bramkę, jednak szybko nadrobiliśmy starty i zdobyliśmy kolejne gole. Tym samym udało nam się wyjść na prowadzenie. Jestem zbudowany postawą zespołu w drugiej połowie sparingu – cieszę się, że drużyna pokazała „warciański” charakter. Pierwszą połowę przemilczę, aczkolwiek konsekwencje na pewno będą wyciągnięte – mówił tuż po meczu trener Warty Poznań, Tomasz Bekas.

Warta Poznań – Górnik Konin 4:3 (0:2)
Bramki dla Zielonych strzelili: Michał Ciarkowski (62. i 89. minuta), Adam Durowicz (76. minuta), Łukasz Spławski (78. minuta)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak (46. Bartosz Pawłowski), Oskar Kozłowski (46. Franciszek Siwek), Mateusz Wypych (46. Wojciech Onsorge). Tomasz Koziorowski, Dariusz Wróblewski (46. Nikodem Fiedosewicz), Mikołaj Marciniak (46. Artur Marciniak), Miłosz Brylewski (46. Adrian Laskowski), Gracjan Goździk (46. Michał Ciarkowski, Marcin Gałkowski (65. Adam Durowicz), Adam Durowicz (46. Łukasz Spławski), Jan Paczyński (75. Marcin Gałkowski).

Warta Poznań – Górnik Konin 4:3
25.02.2015 (środa), Warta Poznań – Legia II Warszawa (mecz w Grodzisku Wielkopolskim)
28.02.2015 (sobota), Warta Poznań – Pelikan Niechanowo (mecz w Gnieźnie)
07.03.2015 (sobota), godz. 12:00, Warta Poznań – Warta Poznań Juniorzy (mecz na boisku przy Drodze Dębińskiej 12)
14.03.2015 (sobota), godz. 14:00, 1/4 Pucharu Polski, Warta Międzychód – Warta Poznań (mecz w Międzychodzie)