SKF KS Poznań przegrał ważny mecz z UKŻPS Kościan

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań przegrały we własnej hali spotkanie z liderem rozgrywek UKŻPS Kościan 1:3, ale nadal zajmują pozycję wicelidera, które gwarantuje prawo gry o awans do II ligi.

siatkówka SKF KS Poznań 2014_2015

Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z liderem III ligi i po pierwszych akcjach wyszły na prowadzenie 11:8. Jednak siatkarki UKŻPS Kościan zdołały zatrzymać ataki poznanianek i zaczęły przejmować inicjatywę, aby wygrać seta 25:18. Kolejny set to prawdziwa dominacja przyjezdnych, które szybko wygrały 25:12.

Poznanianki wspierane głośnym dopingiem wróciły do gry w trzecim secie. Przez długie fragmenty gry grały jak zespół drugoligowy i wygrały 25:18. Kibice liczyli, że o losach spotkania zadecyduje tie-break, ale czwarty set rozgrywany był pod dyktando przyjezdnych. Nadzieje kibiców SKF KS Poznań wróciły, kiedy od stanu 15:20 zrobiło się 21:22. Końcówka należała jednak do podopiecznych Adama Cichockiego, które wygrały seta 25:21 i całym spotkaniu 3:1.

Po tym spotkaniu UKŻPS Kościan umocnił się na pozycji lidera III liga, a SKF KS Poznań nadal zajmuje pozycję wicelidera. Za tydzień poznanianki zmierzą się na wyjeździe z zespołem Barycz Janków Przygodzki.

SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 1:3(18:25, 12:25, 25:18, 21:25)

SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała (kapitan), Zofia Barwicka, Karolina Kohut, Klaudia Nowak, Natalia Geremek, Jagoda Radzewicz, Joanna Przybylska (libero) oraz Wiktoria Mikołajczak, Patrycja Gębalska, Marta Tujek.