Propozycje na weekend w Poznaniu


W tym tygodniu poznaniacy nie mogą narzekać na weekendową nudę. Piątkowy wieczór to przede wszystkim koncerty, w sobotę każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach, a także kibicować załogom żeglarskim. Niedziela to dzień pełen atrakcji dla najmłodszych.

Piątek, 27 lipca

Decadent Fun Club/ Rebeka #NaWolnym

Tym razem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta poznaniacy mają okazję posłuchać muzyki alternatywnej, elektronicznej oraz electro pop. W ramach cyklu #NaWolnym na scenie wystąpi Rebeka – zespół wywodzący się z Poznania, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Jako support zaśpiewa Decadent Fun Club, laureat Jarocińskich Rytmów Młodych 2017.

Dziedziniec Urzędu Miasta, plac Kolegiacki 17, godz. 20:00, wstęp wolny.

Silent Disco #NaWolnym

Po wcześniejszych wydarzeniach na Dziedzińcu Urzędu Miasta mieszkańcy Poznania mogą przetańczyć całą noc podczas Silent Disco. W piątek i sobotę zagrają DJ-e Pan Picik i Benda.

Dziedziniec Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki 17, godz. około 22:30, wstęp wolny.

Luxtorpeda #NaFalach

Kolejna odsłona #NaFalach odbędzie się na plaży przy Jeziorze Strzeszyńskim. Dla poznaniaków wystąpi Luxtorpeda – rockowy zespół znany m.in. z utworów „Autystyczny”, „Za wolność” czy „Wilki Dwa”.

Plaża przy Jeziorze Strzeszyńskim, godz. 20:00, wstęp wolny.

Smutne Piosenki na KontenerArt

Poznański zespół Smutne Piosenki mówi o sobie, że „kocha grać smutne piosenki dla tych, którzy kochają ich słuchać”. Muzycy wystąpią po raz pierwszy na scenie KontenerArt. Ich płyta „Dziki Ogród” łączy w sobie jazz i poezję śpiewaną.

KontenerArt, ul. Ewangelicka, godz. 20:00, wstęp wolny.

Sobota, 28 lipca

Boska Florence #NaWolnym

Podczas sobotniego pokazu kina plenerowego na Dziedzińcu Urzędu Miasta wyświetlony zostanie film „Boska Florence”. Tytułowa bohaterka  pragnie zostać śpiewaczką operową. Musi jednak pokonać istotną przeszkodę, którą jest jej głos. W rolach głównych Meryl Streep i Hugh Grant.

Dziedziniec Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki 17, godz. 20:30, wstęp wolny.

Kulturalny Stary Rynek – Unobitanium

W sobotę czeka nas kolejna odsłona cyklu koncertów na kameralnej scenie usytuowanej na ulicy Jana Baptysty Quadro. Młodzi, wywodzący się najczęściej z Poznania, artyści – jak co roku – zaprezentują cały repertuar stylów muzycznych i ich niesamowitych interpretacji. 28 lipca zagra Unobitanium.

Scena na Quadro, godz. 19:00, wstęp wolny

Regaty „Rzeczny Match Racing”

Startuje kolejna edycja rekreacyjnych regat „Rzeczny Match Racing”. Udział w zawodach mogą wziąć drużyny, w których składzie znajdzie się kapitan z uprawnieniami na sterowanie  łodzią żaglową. Dzień później, w Przystani Rzecznej Stary Port, zabrzmią „Szanty nad Wartą”.

Szczegółowy plan wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1773594999400622/

Króliki rasowe w Palmiarni

W sobotę i niedzielę w Poznańskiej Palmiarni oprócz roślin będzie można podziwiać około 40 królików różnych ras. Pokazy odbędą się w godzinach otwarcia Palmiarni:
sobota: 9:00 – 17:00 (kasa czynna do godz. 16:00), niedziela: 9:00 – 18:00 (kasa czynna do godz. 17:00).

Cena biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł.

Warta Sztuki

Farbowanie tkanin, nagrywanie krajobrazu dźwiękowego okolic Warty, odbijanie nadwodnych roślin na płótnie – to tylko przykłady warsztatów odbywających się w nadwarciańskiej przestrzeni. Ich tematem przewodnim jest natura, sztuka, ale także spotkania z drugim człowiekiem.

Program warsztatów: https://www.facebook.com/events/208407073201269/

Wokół podróży na Madalinie

Warsztaty zaplanowane na sobotę i niedzielę pozwolą poznać rozmaite zakątki świata bez opuszczania Poznania. Chętni mogą wziąć udział m.in. w zajęciach językowych dla dzieci, warsztatach plastycznych „Maski świata” oraz muzycznych podróżach z Wujkiem Ogórkiem. Weekend zakończy pokaz filmowy oraz spotkanie z Emilią Wojciechowską, podróżniczką mieszkającą na Wyspach Zielonego Przylądka.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2128661444126283/

Niedziela, 29 lipca

Tuwim Julek #NaWolnym

„Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch” opowiada historię Julka, który szuka dla siebie idealnego zawodu. Spektakl wprowadza widza w twórczość Juliana Tuwima. Przedstawienie pełne humoru, skierowane do najmłodszej widowni.

Dziedziniec Urzędu Miasta, plac Kolegiacki 17, godz. 14:00, wstęp wolny.

Kulturalny Stary Rynek – Swingująca Starówka

Kolejna odsłona cyklu koncertów oraz miniwarsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Występujące na Starym Rynku zespoły oferują własną interpretację standardów jazzu tradycyjnego. Do projektu zapraszani są artyści związani z Poznań Old Jazz Festival, głównie ze środowiska poznańskiego. Tym razem dla poznaniaków zagra Old Men Jazz Quartet.

Odwach, w godz. 12:30-15:00, wstęp wolny

Święty Marcin Czyta Dzieciom

Trzecia odsłona czytania pod chmurką. Tematem wydarzenia są emocje. W „Domu Bajek” uczestnicy zapoznają się z książką „Wielka złość małego zajączka” autorstwa Moniki Filipiny. Wydarzenie przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 3 roku życia.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/423844534777837/

„Moja żyrafa” w Zamku

W ramach cyklu Zamkowe Lato dla dzieci w niedzielne południe odbędzie się seans filmu „Moja żyrafa”. To opowieść o przyjaźni chłopca i żyrafy. Główny bohater filmu obmyśla plan zabrania ulubionego zwierzaka z ogrodu zoologicznego.

Początek seansu: godz. 12:00, CK Zamek, bilet – 10 zł.

Kino w ciemno w Kinie Muza

Propozycja pokazu filmowego bez podania tytułu, plakatu czy jakiejkolwiek wskazówki. Dla wszystkich, którzy lubią niespodzianki. Dodatkową atrakcją jest szansa na zdobycie nagród, które zostaną wylosowane w trakcie seansu.

Cena biletów: 12/15/18 zł
Kino Muza, ul. Masztalarska 8, godz. 20:00.

Dodaj komentarz