Praca Poznań – wymarzona kariera dla Ciebie


Poznań, stolica Wielkopolski, to prawdziwe miasto możliwości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi w różnym wieku decyduje się na przeprowadzkę do Poznania. To właśnie tutaj swoje siedziby ma wiele ogromnych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Bardzo dobrze rozwija się też sektor usług i przemysł ciężki, dlatego w Poznaniu każdy może zbudować swoją wymarzoną karierę. Jakie zawody będą cieszyć się największym zapotrzebowaniem w Poznaniu i na rynku pracy w całej Polsce w najbliższych latach?

Popyt na specjalistów w branży IT

IT i wszystko, co związane z tą branżą, wciąż rozwija się w niesamowicie dynamicznym tempie i nawet ciągły napływ nowych pracowników nie jest w stanie zaspokoić potrzeb rynku pracy nie tylko w Poznaniu, jak i w całej Polsce. Już teraz zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT jest ogromne i przewiduje się, że w najbliższych latach będzie jeszcze większe. Obecnie utalentowani programiści są potrzebni w praktycznie każdej branży, bez wyjątków. Na dany moment na największe zarobki mogą liczyć np. programiści Java, senior Full Stack Developerzy, inżynierowie IT i architekci IT. Przewiduje się, że w najbliższych latach będzie rosło zapotrzebowanie na specjalistów w sferze sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz tworzenia gier i aplikacji mobilnych. Zakres możliwości rozwoju w branży IT jest ogromny, dlatego tak naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Nauka nowego zawodu będzie jednak wymagać czasu i wysiłku. Jeśli szukasz pracy w IT w Poznaniu, sprawdź dostępne oferty na stronie: praca Poznań.

Duże zapotrzebowanie w branży logistycznej

Mimo że logistyk nie jest pierwszym zawodem, który przychodzi na myśl, kiedy myślimy o zawodach przyszłości, zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z tej branży jest ogromne. Poznań nie jest tu wyjątkiem. Logistyka to nie tylko transport, ale również motoryzacja, elektronika, budownictwo i przede wszystkim energetyka. Logistyk ma wiele możliwości na znalezienie ciekawego zatrudnienia, ponieważ nie jest przywiązany do jednej, konkretnej branży. Logistyk odpowiada zazwyczaj za planowanie i nadzór nad procesem produkcyjnym, dystrybucją towarów oraz organizacją transportu z jednego miejsca na drugie. Jak widać, zakres obowiązków logistyka jest bardzo szeroki, dlatego trzeba pamiętać, że praca w tym zawodzie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dla niektórych pracowników bez doświadczenia problemem może być również konkurencja. Na szczęście nawet z nie najlepszym CV można zdobyć pracę, pod warunkiem, że rozmowa o pracę przebiegnie bardzo dobrze. Aby przygotować się do rozmowy o pracę, warto przeczytać artykuł: „5 mitów o rozmowie kwalifikacyjnej„. Dzięki zapoznaniu się z popularnymi mitami, będziesz w stanie uniknąć popularnych błędów i przygotować się na pytania, od których naprawdę zależy proces rekrutacji.

Biotechnolog – czy to zawód przyszłości?

Na brak pracy w przyszłości z pewnością nie będą narzekać również biotechnolodzy. Mogą oni zdobywać swoją wiedzę w Poznaniu na przynajmniej dwóch prestiżowych uczelniach: na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Mimo że w Polsce ten zawód niedawno zaczął się rozwijać, jest już bardzo ceniony w całej Europie. Obecnie bardzo prężnie rozwijają się medycyna i branża farmakologiczna, co sprawia, że zapotrzebowanie na biotechnologów stale rośnie. W tym samym czasie ludzie i rządzący zaczynają zwracać coraz więcej uwagi na ochronę środowiska, co sprawia, że specjaliści z tej branży są potrzebni w wielu miejscach. Dużą zaletą wyboru tego zawodu jest stosunkowo mała konkurencja – jest to wciąż dość mało popularna droga kariery.

 

Dodaj komentarz