Politycy zgodni, że najważniejsze osoby w państwie powinny zaszczepić się przeciw COVID-19


Politycy PiS, KO, Lewicy, Koalicji Polskiej i Konfederacji uważają, że najważniejsze osoby w państwie, odpowiedzialne za walkę z pandemią, powinny się zaszczepić przeciwko COVID-19. Konfederacja zastrzega jednak, że powinni oni pokryć koszty szczepienia z własnych środków.

W poniedziałek pełnomocnik rządu ds. szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o swoim zakażeniu koronawirusem; po kontakcie z Dworczykiem kwarantannę odbył minister zdrowia Adam Niedzielski.

W tym kontekście, na antenie TVN24 politycy zostali zapytani w niedzielę, czy najważniejsze osoby w państwie odpowiedzialne za walkę z pandemią powinny się zaszczepić.

„Uważam, że najważniejsze osoby w państwie powinny się zaszczepić. Być może wywoła to falę hejtu, ale one są na pierwszej linii. Muszą gdzieś pracować, ekran internetowy nie wszystko załatwi. To nie jest możliwe” – oświadczył poseł PiS Bolesław Piecha. „Ja bym sobie tego życzył, wcale nie jestem przeciwnikiem takiego podejścia do sprawy: zaszczepić rząd, być może zaszczepić parlament” – dodał.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz