Pierwsi kursanci zaczęli szkolenie


W poniedziałek rozpoczął się pierwszy kurs w Akademii Neapolitańskiej Pizzy AVPN (AssociazioneVerace Pizza Napoletana – www.pizzanapoletana.org). To piąta szkoła AVPN na świecie, jedyna w Europie poza Włochami. 1 lutego opuszczą jej progi pierwsi absolwenci. Akademia ma siedzibę na ul. Niedziałkowskiego 28 w Poznaniu.

AVPN prowadzi szkolenia VERA Pizza Napoletana w swoich pięciu szkołach na świecie: we Włoszech w Neapolu, w USA, w Japonii, w Australii i w Brazylii.

– To dla nas bardzo ekscytujący moment. Otwieramy nową kartę w historii pizzy neapolitańskiej na świecie. Dzisiaj pierwszych czterech kursantów o godzinie 9 zaczęło 6-dniowy kurs, który zakończy się egzaminem i wydaniem certyfikatów 1 lutego. Jesteśmy dumni z tego, że w Poznaniu jest jedyna europejska akademia poza Włochami, która szkoli pizzaiolo według kanonów prawdziwej pizzy neapolitańskiej – mówi jedyny Polak posiadający tytuł Senior PizzaioloVerace AVPN Marcin Garbowski, który na co dzień jest szefem zespołu pizzaiolo w restauracji Forni Rossi

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz