Otwieraliśmy Okrąglak (Galeria)


Po czerwonym dywanie wchodzili goście na wielką galę otwarcia Okrąglaka. Witano ich lampką szampana, by następnie zaprosić do niewielkiego holu, gdzie odbyła się ceremonia przecięcia wstęgi. Bez wielkich przemówień. Głos zabrał jedynie Gaëtan Piret,prezes spółki Immobel, który mówił jak ważnym jest  dla nich projekt modernizacji tego gmachu.

– Okrąglak uważam za otwarty – wygłosił formułkę po polsku. Następnie wraz z Marią Strzałko, byłym konserwatorem miejskim, Joanną Richter, członkiem zarządu i Bartłomiejem Hofmanem prezesem Zarządu Immobel Polska przecięli wstęgę. Z góry poleciało mnóstwo conffetti, zabrzmiała muzyka i gmach został oddany do użytku.

Bankiet i koncert Anety Lipnickiej i Johna Portera czekał na gości na ósmym piętrze. Wielu zdecydowało się iść pieszo, żeby pozwiedzać przy okazji budenk, który pamiętali jeszcze sprzed lat. Choć byli i tacy, którzy woleli sprawdzić, czy w windzie nie ma przypadkiem dalej tego windziarza, który siadał cicho w kąciku i kręcił wielką korbą. Niestety nie było go już na posterunku. Teraz Okrąglak należy do firm, finansistów i bankierów. Handlowcy opuścili go już bezpowrotnie, tak samo jak zabytkowe windy.

Fot. T. Hetman

Czytaj też Stary nowy Okrąglak (Galeria)

 

Dodaj komentarz