Otwarto Castoramę w Komornikach


Od środowego poranka otwarty jest hipermarket budowlany Castorama w Komornikach pod Poznaniem. Jest to projekt z niecierpliwością oczekiwany przez klientów, w najbliższej okolicy znajdują się bowiem tylko dwie Castoramy: w Poznaniu i w Swarzędzu.

Budowa obiektu w Komornikach rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku. Inwestorem jest METRO Properties Real Estate Management sp.z o.o. Przetarg na generalne wykonawstwo wygrała podpoznańska firma PTB Nickel, która na swoim koncie ma liczne realizacje obiektów użyteczności publicznej, budynków mieszkaniowych, przemysłowych i inwestycji technologicznych.

W nowym budynku Castoramy w Komornikach znajduje się duża hala sprzedaży o powierzchni ponad 10 233 m² , a także dwukondygnacyjna część przeznaczona na biura, pomieszczenia socjalne, sanitariaty oraz kuchnię. Na Klientów czeka przestronny parking na 491 miejsc, w tym 415 regularnych, 62 dla niepełnosprawnych i 14 familijnych.

-Roboty budowlane zostały zakończone, a inwestycja przekazana Inwestorowi oraz Dzierżawcy. Ze skutkiem pozytywnym odbyła się także procedura odbioru z udziałem Sanepidu oraz PSP – mówi Piotr Kościelniak, Kierownik Projektu, PTB Nickel. – Pomyślnie przebiegł również proces kontroli Nadzoru Budowlanego – dodaje Kościelniak.

Na półkach nowej Castoramy, klienci znajdą ponad 65 tysięcy produktów. – Zadbaliśmy o atrakcyjny design naszego sklepu – mówi Marcin Sobieszek z Castoramy. – Wprowadziliśmy nową kolorystykę elewacji, oświetlenie LED, a także nowoczesne poczekalnie do samodzielnego odbioru towaru, z systemem kolejkowym – dodaje Marcin Sobieszek.

Na terenie sklepu będą prowadzone dodatkowe usługi, w tym krawiectwo, usługi dekoratorskie czy cięcie drewna. Powstanie tu także punkt finansowy oraz punkt projektowy. Nowość stanowi też tzw. CASTOLAB, czyli miejsce, w którym będą się odbywać warsztaty z majsterkowania, szklenia tematyczne i inne inspirujące zajęcia. Klienci mogą spodziewać się również nowego ustawienia regałów oraz większej ilości asortymentu dekoracyjnego.

Lokalizacja nowego hipermarketu Castorama pozwala klientom na sprawny dojazd z Poznania i okolicznych miast. Obiekt usytuowany jest przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Komornikach. Można tu dojechać zarówno autem, jak i środkami komunikacji miejskiej. W pobliżu znajduje się Galeria Handlowa Auchan Komorniki, autostrada A2 oraz węzeł Poznań-Komorniki. Castorama w Komornikach będzie otwarta przez 7 dni w tygodniu, przy czym od poniedziałku do soboty w godzinach 6.30-21.00, a w niedzielę w godzinach 9.00-20.00.

fot. mat. prasowe Castorama Polska

Dodaj komentarz