Magda Linette, poznańska tenisistka, przegrała na igrzyskach w pierwszej rundzie

Magda Linette, tenisistka Grunwaldu Poznań, przegrała w RIO z Anastazją Pawluczenkową w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego. Poznanianka przegrała 0:6, 3:6.

689px-Magda_Linette

To nie był wymarzony debiut Polki na igrzyskach. Przypominał nieco pierwszy występ w turnieju wielkoszlemowym sprzed roku w Roland Garros, choć do powtórki zabrakło wygranego seta. Pierwsza partia nieudana, druga znacznie lepsza, z wyżej zawieszoną poprzeczką dla rywalki. Nie pomogło też rzecz jasna losowanie, która skazało Linette na pojedynek z 19. rakietą świata.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Rosjanki. Pawluczenkowa seryjnie zdobywała gemy. Zaczęła od przełamania, potwierdziła utrzymanym podaniem i uciekła na 2:0. Świetne otwarcie zaowocowało przewagą i kolejnymi krokami w kierunku wygranej. A te robiła szybko – 3:0, 4:0, 5:0 i 6:0.

W drugim secie gra się wyrównała. Linette pierwszego gema w całym meczu zdobyła na 1:1. Wkrótce zaliczyła też pierwsze przełamanie, odrabiając stratę i doprowadzając do remisu 2:2. Niestety, Rosjanka znów zaliczyła breaka, a poznanianka nie była w stanie odpowiedzieć. Utrzymywała podanie, ale to nie wystarczyło. W dziewiątym gemie raz jeszcze straciła serwis, kończąc w ten sposób pojedynek

Występem w Rio 24-letnia poznanianka spełniła jedno ze sportowych marzeń. Brazylię opuści bez zwycięstwa, ale porażka z jedną z 20 czołowych tenisistek globu ujmy nie przynosi. Przed nią ważna część sezonu, w której będzie bronić punktów za drugą rundę US Open i finał w Tokio.