Lech przegrał z rosyjskim gigantem

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech Poznań przegrał z Lokomotiwem Moskwa 1:3. Bramki dla Rosjan strzelali Roman Pawliuczenko, Arszak Korijan i Mbark Boussoufa. Honorowe trafienie dla Lecha zaliczył Mateusz Możdżeń.

Lech nie był faworytem starcia z rosyjskim gigantem, ale w pierwszych 30 minutach spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. Dopiero w 29 minucie ta sztuka udała się Lokomotiwowi i od razu objął on prowadzenie. Denisow zagrał prostopadle do Pawliuczenki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kotorowskiego. W 33 minucie w pole karne dośrodkował Boussoufa, piłka spadła pod nogi Korijana, który z pełnym spokojem posłał piłkę do siatki. Lokomotiw poszedł za ciosem i minutę później prowadził już 3:0. Dwójkową akcję Pawliuczenki z Boussoufą celnym strzałem z bliska wykończył ten drugi. Lech nie zasługiwał na taki wynik, ale poznaniacy nie zrazili się przebiegiem meczu i jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty. W 39 minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Możdżeń i pokonał Abajewa.

W przerwie obaj trenerzy dokonali w sumie aż 14 zmian, ale roszady nie wpłynęły na obraz gry. Na boisku nadal trwała wyrównana i zacięta walka w środku pola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Lech na pierwszą musiał poczekać do 73 minuty. Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z rzutu rożnego w znakomitej sytuacji znalazł się Claasen, ale fatalnie skiksował i szansa przepadła. Lokomotiw odpowiedział błyskawiczną kontrą 5 minut później, jednak w doskonałej sytuacji N’Doye uderzył nad poprzeczką. Lech był dwukrotnie bliski kontaktowej bramki w końcówce, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Kownacki oraz Formella i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Lech Poznań – Lokomotiw Moskwa 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Pawliuczenko (29), 0:2 Korijan (33), 0:3 Boussoufa (34), 1:3 Możdżeń (39)

Lech: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora (63. Mateusz Możdżeń), Hubert Wołąkiewicz (46. Marcin Kamiński), Manuel Arboleda (72. Jan Bednarek), Luis Henriquez (63. Barry Douglas) – Dimitrije Injac (75. Szymon Zgarda), Karol Linetty (46. Łukasz Trałka) – Szymon Pawłowski (46. Daylon Claasen), Kasper Hamalainen (46. Dawid Kownacki), Mateusz Możdżeń (46. Gergo Lovrencsics) – Dariusz Formella

Lokomotiw: Ilija Abajew – Roman Szyszkyn (46. Aleksandr Seraszkow), Vedran Corluka (46. Dmitrij Tarasow), Jan Durica (46. Maksim Beliajew), Witalij Denisow (46. Renat Janbajew) – Taras Michalik, Aleksiej Miranczuk (46. Anton Miranczuk) – Arszak Korijan (46. Aleksandr Samiedow), Mbark Boussoufa (46. Magomed Ozdojew), Maksim Grigorjew (46. Siergiej Tkaczow) – Roman Pawliuczenko (46. Dame N’Doye).