Kraska: wzrost liczby zakażeń wynika z powrotu do normalnej aktywności


– Wzrost liczby zakażeń wynika z powrotu do normalnej aktywności. Nasze kontakty społeczne i zawodowe zintensyfikowały się po wakacjach – tak do wzrostu nowych zakażeń SARS-CoV-2 do 837 przypadków odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

„Myślę, że to, że wróciliśmy do pracy i nasza aktywność jest zdecydowanie większa niż w okresie wakacyjnym, skutkuje tym, że tych nowych zakażeń jest zdecydowanie więcej (…). Tych zakażeń nie tylko w Polsce, ale w całej Europie niestety przybywa” – powiedział na konferencji prasowej wiceminister.

Dodał, że ogniska zakażeń są rozproszone i pojedyncze. „Tylko niestety jest ich dużo” – podsumował.

Stwierdził też, że trudno rozróżnić jakieś fale epidemii. „Trudno mówić, czy jesteśmy już na etapie drugiej fali, czy w ogóle można numerować te okresy epidemii” – zastanawiał się.

Liczba zdiagnozowanych przypadków od początku pandemii w Polsce wzrosła do 76 571, a zgonów do 2 253. Resort w czwartek poinformował o 16 ofiarach śmiertelnych choroby i o 837 nowych zakażeniach koronawirusem wobec 600 w środę. Najwięcej przypadków choroby wykryto w czwartek w woj. mazowieckim – 168.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz