Koniec prac na rondzie Żegrze


Dobiegają końca prace związane z przebudową ronda Żegrze. W piątek, 17 maja, ok. godz. 11.00 na rondzie rozpoczną się testy sygnalizacji świetlnej. Jeszcze w trakcie ich trwania kierowcy będą mogli korzystać z wszystkich pasów ruchu.

Wynik testów sygnalizacji pozwoli komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ruchu podjąć decyzję o terminie uruchomienia świateł na stałe oraz wprowadzenia na rondzie docelowej organizacji ruchu.

Dobiegająca końca przebudowa ronda Żegrze jest częścią budowy trasy tramwajowej, prowadzącej do os. Lecha, dofinansowanej ze środków unijnych. Dzięki niej poprawi się komfort podróżowania. Przejazdy tramwajów na tym odcinku będą generowały mniejszą emisję hałasu i drgań, a trasa będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też nowy odcinek trasy tramwajowej prowadzący od ronda Żegrze wzdłuż ul. Unii Lubelskiej w kierunku ul. Falistej.

Powrót tramwajów na rondo Żegrze oraz cały odcinek Górnego Tarasu Rataj planowany jest na jesień tego roku. Do tego czasu komunikację zastępczą zapewniać będą autobusy komunikacji miejskiej, których przystanki po uruchomieniu wszystkich pasów ronda Żegrze pozostaną w dotychczasowych miejscach.

Dodaj komentarz