Komplet zwycięstw poznańskich drużyn w II lidze

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Enea Energetyk II Poznań, SKF Forex Politechnika Poznańska i UKS ZSMS Poznań w 15. kolejce II ligi siatkówki kobiet wygrały swoje spotkania.

Wicelider rozgrywek drużyna rezerw Enea Energetyk Poznań zmierzyła się na wyjeździe z APS Rumia, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Rywalki postawiły wysoko poprzeczkę, ale poznanianki wygrały to spotkanie po tie-breaku. – Bardzo przyjemnie przywieźć z tak dalekiej podróży zwycięstwo. To był trudny mecz dla naszej młodzieży, ale takich spotkań potrzebujemy, aby niwelować błędy i odnosić zwycięstwa w ważnych spotkaniach – mówi drugi trener Enea Energetyk II Poznań, Przemysław Wodzień.

APS Rumia – Enea Energetyk II Poznań 2:3 (23:25, 25:23, 24:26, 30:28, 9:15)

O wiele trudniejsze zadanie czekało w minionej kolejce na siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska, które podejmowały Golden Orzeł Malbork. Dla podopiecznych Damiana Gapika było to spotkanie „za sześć punktów”, gdyż Orzeł od początku sezonu depcze im po piętach i wygrał we własnej hali z poznaniankami po tie-breaku. W premierowej odsłonie poznanianki zostały rozbite 12:25, a ilość błędów własnych była szokująca i wystarczyłaby na kilka spotkań.

SKF Forex Politechnika Poznańska drugiego seta rozpoczął w nowym ustawieniu. Seria dobrych obron i skutecznych kontr przywróciła zespołowi wiarę w sukces. Seta zakończył się zwycięstwem poznanianek 25:20. Jeszcze lepiej miejscowe zaprezentowały się w trzecim secie, w którym długo bezpiecznie prowadziły i mimo doprowadzenia przez przyjezdne do remisu 24:24 wygrały 26:24. Wyjście na prowadzenie w setach 2:1 dodało skrzydeł poznaniankom, które wygrały czwartego seta 25:19. Bohaterkom spotkania była Karolina Kohut, która zdobyła najwięcej punktów w całym spotkaniu.

SKF Forex Politechnika Poznańska – Golden Orzeł Malbork 3:1 (12:25, 25:20, 26:24, 25:19)

Natomiast siatkarki UKS ZSMS Poznań o porażkach z Pałacem II Bydgoszcz i UKŻPS Kościan pokonały na własnym parkiecie KS Spójnię Stargard 3:2 (25:22, 26:24, 20:25, 21:25, 16:14). To już dziesiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Tuszyńskiego w bieżącym sezonie.

UKS ZSMS Poznań – KS Spójnia Stargard  3:2 (25:22, 26:24, 20:25, 21:25, 16:14)