Kolejne spotkanie w Cafe AZS UEP


Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu  zaprasza 14 kwietnia na 12 już wykład w ramach projektu Cafe AZS UEP. Tym razem wykład  pt. „Pozyskanie, promocja i sprzedaż międzynarodowej imprezy sportowej na przykładzie Halowych Mistrzostw Świata – Sopot 2014” wygłosi Kamil Kukułka – dyrektor generalny Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014. Patronat nad wydarzeniem objął „Nasz Głos Poznański”.

Cafe 12
Projekt Cafe AZS UEP to pasmo cyklicznych wykładów prowadzonych przez znane osobowości ze świata sportu. Inicjatorem tego programu są Mateusz Dec oraz Maciej Jakubowski, reprezentujący Klub Uczelniany AZS UEP. Wykłady są ciekawe dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego z racji powiązania spotu z jego finansowymi i managerskimi aspektami. Projekt rozwija się dynamicznie, jego popularność sięga już nie tylko Uniwersytetu Ekonomicznego, ale i całego Poznania. Wykłady przykuwają uwagę coraz większej liczby osób – na ostatnim było ich 400! Progi Uczelni, w ramach tego projektu, przekroczyli już m.in.: Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marcin Herra – Prezes Zarządu Sp. PL.2012+ oraz Jerzy Engel – selekcjoner Reprezentacji Polski.

Kamil Kukułka po raz drugi wygłosi wykład pod pieczą Cafe AZS UEP. Prawie rok temu wygłosił on wykład na temat Naming Rights w Polsce. Możliwe, że jego skłonność do powrotów do murów Uniwersytetu jest spowodowana tym, że sam zdobywał w niej wykształcenie, więc sentyment również może być tutaj determinantą. Tym razem myślą przewodnią prelekcji będą Halowe Mistrzostwa Świata, których Kukułka był Dyrektorem Generalnym. HMŚ odbywały się od 7 do 9 marca na Ergo Arenie w Sopocie. Organizacja imprezy zdobywa pochwały z całego świata, nie tylko od zawodników, lecz również od władz światowej lekkoatletyki. „Żadnych niedociągnięć”,
„Organizacyjny wzór” – mówią media, trenerzy, kibice… – wszyscy, którzy mogli uczestniczyć w Mistrzostwach. Dodatkowej dumny, dostarcza fakt, że pobity został rekord oglądalności na oficjalnej stronie internetowej IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych), natomiast wartość medialna tylko w polskich mediach, bez transmisji zagranicznych, to 32 mln zł!
Taki sukces organizacyjny to nie lada wyzwanie, nawet dla wytrawnych managerów! Kamil Kukułka stanął na wysokości zadania, pokazał, że Polacy potrafią organizować wydarzenia sportowe światowej klasy oraz rozreklamował Polskę, jako wspaniały, otwarty kraj. Jak Kamil Kukułka tego dokonał? Będziecie mieli okazję się tego dowiedzieć 14 kwietnia w Auli Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego o godzinie 18.30.
Cafe AZS UEP wspomaga akcję charytatywną „Fura Szczęścia” organizowaną przez studentów Zarządzania na specjalności Komunikacja w Biznesie. Wspierają oni Fundację Stworzenia Pana Smolenia, która prowadzi rehabilitację poprzez hipoterapię dorosłych i dzieci z różnymi dysfunkcjami fizycznymi oraz intelektualnymi. Ze względu na problemy finansowe fundacji oraz niezbyt dobry stan zdrowia Bohdana Smolenia, studenci postanowili wspomóc organizację swoim zapałem, kreatywnością i dobrym sercem. Więcej informacji na www.facebook.com/FuraSzczescia.

Dodaj komentarz