Karafki na wodę, soki i inne napoje – modny element nowoczesnego wystroju stołu


Pięknie udekorowany stół i pyszne potrawy to gwarancja każdej udanej, domowej imprezy. Jednak nawet najbardziej elegancka zastawa i najpiękniejszy obrus nie pomogą, jeśli na stole postawimy napoje w nieestetycznych, plastikowych butelkach czy kartonach. Jak więc podawać zimne napoje? W szklanych karafkach!

Karafki na wodę, soki i inne napoje – modny element nowoczesnego wystroju stołu.

Naczynia do serwowania napojów to ważny element każdego eleganckiego stołu

Dzbanki i karafki pomogą nam podać do obiadu ulubiony napój domowników oraz pozwolą zaskoczyć gości podczas imprezy rodzinnej. Nie będą przy tym szpecić naszego stołu, a wręcz dodadzą mu elegancji. Zależnie od rodzaju serwowanego napoju powinniśmy go podać w odpowiednim naczyniu – należy jednak pamiętać, że te przeznaczone do serwowania napojów różnią się nie tylko kształtem, ale także przeznaczeniem.

Szklane dzbanki i butelki

Dzbanki i szklane butelki doskonale sprawdzą się jako naczynia na soki, kompoty i wodę mineralną, np. z dodatkiem mięty lub owoców. Możemy ich używać zarówno na co dzień, podając obiad domownikom, jak i podczas towarzyskich spotkań w gronie dalszej rodziny czy przyjaciół. Idealnie sprawdzą się podczas letnich imprez w ogrodzie oraz przy wigilijnym czy wielkanocnym stole. Ciekawym rozwiązaniem są również zamykane butelki albo duże słoje wyposażone w kranik, w których możemy przyrządzić autorskie koktajle czy orzeźwiające lemoniady i podawać podczas imprezy w ogrodzie, nie obawiając się, że dostaną się do nich owady. W szklanych butelkach czy zamykanych dzbankach możemy również przechowywać świeżo wyciskane, zdrowe soki z owoców i warzyw albo samodzielnie przyrządzone modne koktajle z gatunku smoothies. Podczas letnich imprez nie można również zapomnieć o idealnym deserze, czyli lodach podanych w pucharku. Ciekawe pomysły na sposób ich podania znaleźć można w artykule: „Lodowe inspiracje – rodzaje pucharków do lodów„.

Karafki

Eleganckie, zamykane karafki, wykonane z grubego szkła, posłużą jako wytworne naczynia na wysokoprocentowy alkohol np. whiskey. Można dobrać do nich pasujące szklanki, co również docenią smakosze tego trunku. Taki zestaw może się także sprawdzić jako prezent z okazji okrągłej rocznicy ślubu lub urodzin. Wino stołowe oraz cydr również możemy przelać do odpowiedniej karafki, np. odlanej w kształcie gruszki zwężanej ku górze lub takiej, w której górna cześć przypomina literę „V”. Przelewając alkohol do przeznaczonych ku temu naczyń, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kształty i rodzaje karafek nadają się do wszystkich alkoholi. Na przykład do karafki nie powinno się przelewać starych win, które źle znoszą dekantację. Białe wino najlepiej podawać w naczyniu w kształcie gruszki, zaokrąglone od podstawy i zwężające się ku górze. Odwrotnie jest jednak w przypadku czerwonego wina, które najlepiej serwować w karafce umożliwiającej cyrkulację powietrza. Winiarze polecają więc karafki przypominające położony na boku dzbanek lub bukłak.

Szklane karafki na wodę, soki i inne napoje to nieodzowny element każdego, nowoczesnego i praktycznego stołu.

Trackbacks for this post

  1. […] Nowoczesny stół charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem. Dlatego doskonale sprawdzą się na nim karafki o prostej formie bez żadnych dodatkowych zdobień. Ich kształt powinien ułatwiać złapanie i przelanie napoju do szklanki. W takich karafkach doskonale prezentują się napoje takie jak woda i jasne klarowne soki. Więcej na temat karafek pasujących do nowoczesnych stylizacji stołu przeczytasz w artykule Karafki na wodę, soki i inne napoje – modny element nowoczesnego wystroju stołu. […]

Dodaj komentarz