Jakie biurko jest odpowiednie dla nastolatka?


Nastolatek ma inne wymagania w kwestii urządzenia pokoju niż kilkuletnie dziecko. Zmieniają się jego potrzeby, więc aranżacja wnętrza również powinna. Jednym z najważniejszych mebli jest biurko. Stanowi niezbędne wyposażenie do komfortowego odrabiania lekcji, a także spędzania czasu przed komputerem. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego biurka?

Biurko nastolatka – kompromis między estetyką i aspektami praktycznymi

Nastolatek zdecydowanie bardziej niż dziecko potrzebuje własnej przestrzeni, która będzie urządzona zgodnie z jego potrzebami. Zamiast maskotek i postaci z bajek w pokoju pojawiają się plakaty z gwiazdami kina i estrady. Meble dziecięce muszą zostać zastąpione przez nowe łóżko i szafki, ale również biurko młodzieżowe stanowi obowiązkowy element wyposażenia. Musi zapewniać komfort i spełniać wymogi bezpieczeństwa, a ponadto odpowiadać gustowi nastolatka. O ile kolorystyka dziecięcego pokoju powinna być stonowana, w pokoju młodego człowieka mogą pojawić się już mocniejsze barwy, ale powinno to dotyczyć przede wszystkim dodatków. Biurko może być w kolorze drewna, ale nadal dużą popularnością cieszy się biurko młodzieżowe białe. Można wybrać również bardziej elegancką wersję w kolorze czarnym.

Wysokość i jakość wykonania

Jakość wykonania biurka nie może wzbudzać żadnych zastrzeżeń. Ze względu na to, że stawia się na nim różne rzeczy, w tym np. sprzęt komputerowy, musi być stabilne i zrobione z solidnych materiałów. Ważne, aby biurka młodzieżowe były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystane materiały nie powinny być podatne na odpryski i zarysowania. Trzeba wziąć pod uwagę, że dorastająca osoba będzie użytkować je w intensywny sposób. Biurko musi być dostosowane do wzrostu nastolatka. Krzesło z regulowaną wysokością jest przydatne, ale nie oznacza to, że rozwiąże problem, gdy mebel, przy którym dziecko się uczy, nie będzie dostosowany do jego potrzeb. Tylko odpowiednie biurko zapewnia prawidłową postawę, a w końcu młody człowiek spędza dużo czasu w pozycji siedzącej, nie tylko ucząc się, ale również spędzając czas na przyjemnościach takich jak gra na komputerze. W tym czasie musi mieć możliwość zachowania właściwej postawy, a przy tym musi odczuwać komfort. Biurka przystosowane do potrzeb nastolatków znajdują się na stronie www.pinio.com.pl. Biurko powinno być tak dostosowane, żeby nastolatek automatycznie mógł usiąść z prostymi plecami, nogami opartymi o podłogę, i żeby ręce mógł wygodnie oprzeć na blacie. Mebel jest prawidłowo dobrany, gdy podczas siedzenia pomiędzy ramieniem i przedramieniem a także między podudziem oraz łydką znajdują się kąty proste. Należy zadbać o zdrowy kręgosłup ciągle rosnącego człowieka.

Wielkość blatu – jakie ma znaczenie?

Wybierając biurko dla nastolatków, należy zwrócić uwagę również na wielkość blatu. Należy uwzględnić ilość dostępnej przestrzeni, ale też przybliżony zasięg rąk. Gdy blat będzie duży, aby sięgnąć po niektóre rzeczy, trzeba będzie wstawać. Trzeba przemyśleć, co na biurku będzie się znajdować, żeby jednocześnie miejsca starczyło na wszystko.

Dodaj komentarz