Jak dbać o zegarki Tissot?


Rynek związany z zegarkami nie jest zbyt zmienny, ponieważ poszczególne firmy królują przez wiele lat. Warto też pamiętać o tym, że dla klientów ważna jest tradycja i doświadczenie firmy. Jednak nawet najlepsza marka może nie być wystarczająca, jeżeli nie będziemy dbali we właściwy sposób o nasze zegarki. Dzięki temu mechanizm i bransoleta nie ulegną zniszczeniu.

Czym wyróżniają się zegarki szwajcarskie?
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że zegarek szwajcarski to synonim wysokiej jakości, ale też eleganckiego wyglądu i dobrego mechanizmu. Nie można też zapomnieć o tym, że nadal modele szwajcarskie obok japońskich są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Poza tym ich ogromną zaletą są mechanizmy wykonane z niezwykłą dokładnością, a to w końcu właśnie one stanowią prawdziwe serce zegarka. Konieczne jest tylko to, żeby zwrócić uwagę na firmę lub koncern, który go wykonał. Szczególnie dużym szacunkiem cieszy się Swatch Group oraz firma Tissot wchodząca w ich skład.

Historia zegarków Tissot
Firma Tissot istnieje od 1853 roku i została założona przez ojca i syna. Od samego początku przedsiębiorstwo było nastawione na rynek zagraniczny, dzięki czemu stosunkowo szybko zegarki Tissot stały się znane na całym świecie. Poza tym dla firmy bardzo duże znaczenie mają mechanizmy oraz ogólny wygląd. Właśnie z tego powodu można znaleźć zegarek odpowiedni dla eleganckich ludzi oraz tych, którzy kochają sport i nowinki technologiczne. W 2000 roku przedsiębiorstwo jako pierwsze wypuściło na rynek model dotykowy, który umożliwiał m.in. sprawdzenie temperatury.

Czy warto wybierać zegarek marki Tissot?
Zwróćmy uwagę na to, że zegarek tej firmy może być wykonany nie tylko z metalu, ale również z kamienia, masy perłowej lub drewna. Dzięki temu nabierają zupełnie innego charakteru, ale też są nieco trudniejsze w pielęgnacji. Poza tym firma Tissot jest znana kibicom wielu dyscyplin sportowych, ponieważ jest partnerem m.in. wyścigów kolarskich Tour de France i koszykarską ligę NBA.

Prawidłowa konserwacja zegarków
Niezwykle istotne jest to, żeby zwrócić uwagę na porady producenta dotyczące prawidłowej pielęgnacji zegarka. Ważne jest także to, z jakiego materiału została wykonana bransoleta. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować sposoby czyszczenia. Szczególnie powinniśmy pamiętać o tym, w przypadku skórzanych pasków.

Podstawowe zasady pielęgnacji zegarków
– Skórzany pasek – warto zadbać o regularną impregnację skórzanej galanterii. Ważne jest tylko to, by wykonywać wtedy delikatne ruchy, by nie naruszyć naturalnej bariery ochronnej materiału. Warto też pamiętać o tym, że skóra nie zawsze dobrze reaguje na kontakt z wodą, dlatego konieczne jest to, by kierować się zapewnieniami producenta. Poza tym należałoby zadbać o ograniczenie kontaktu z wilgocią, co jest szczególnie ważne latem, ponieważ dotyczy to też potu, jaki może pojawić się na nadgarstku.
– Metalowy pasek – w tym przypadek zegarek można wyczyścić przy pomocy wody z mydłem i miękkiej szczoteczki. Konieczne jest tylko to, żeby później wytrzeć pasek suchą szmatką. W przeciwnym wypadku może dojść do szybszego zniszczenia.

Dodaj komentarz