Hokeiści Grunwaldu awansowali do półfinału

Hokeiści Grunwaldu Poznań, w drugim meczu grupowym pokonali HC Mińsk 4:2 i zapewnili sobie awans do strefy medalowej. Ostatni mecz pierwszej fazy turnieju Wojskowi zagrają jutro o 12.45 z Partille SC. Przypomnijmy, w pierwszym meczu, mistrzowie Polski pokonali Dinamo Ekaterinburg 5:4.

Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jako pierwsi zagrozili bramce poznaniacy, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Podobnie było przy strzale Szymona Hutka, kiedy to obronił Iaroslav Hordey. W 8. minucie goście mieli dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystali, po drugim sędzia podyktował rzut karny. Aliaksandr Chanharou pokonał goalkipera Grunwaldu Mateusza Popiołkowskiego i Mińsk objął prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta spotkania.