Dożynki w Poznaniu z atrakcjami


Pokazy florystyczne, wystawa gołębi, animacje dla dzieci, konkurs wiedzy rolniczej, wioska ginących zawodów i pyszna grochówka – to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków podczas 25. Dożynek Miejskich w parku Wilsona. Impreza odbędzie się 31 sierpnia.

Zabawę rozpocznie korowód dożynkowy. Kolorowy pochód wyruszy o godz. 14 sprzed kościoła p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej (gdzie wcześniej odbędzie się msza św.). Jego uczestnicy przejdą ul. Śniadeckich do muszli koncertowej w Parku Wilsona. Obrzęd dożynkowy przedstawi Zespół Pieśni i Tańca Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na scenie zaprezentują się także Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Ludowy Stokrotki i Muzykanci. O godz. 17.30 rozpocznie się potańcówka z Kapelą Hałasy.

To nie wszystko. W parku Wilsona zobaczyć będzie można m.in. wystawę pszczelarską, gołębie i drób ozdobny, maszyny rolnicze, rowery z drewna oraz dawne wyposażenie gospodarstwa chłopskiego. W wiosce ginących zawodów będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, np. garncarskim, świecowniczym, prząśniczym, kowalskim, zielarskim i wielu innych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz