DOPIEWO: Zwieńczenie XV Grand Prix w piłkę nożną orlików i żaków

W weekend 13-14 lutego, w hali GOSiR Dopiewo, odbyły się III i ostatnie Turnieje XV Grand Prix w piłkę nożną orlików i żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Honorowy patronat nad rozgrywkami orlików objął starosta poznański Jan Grabkowski, natomiast nad Grand Prix Żaków wójt gminy Dopiewo – Adrian Napierała. Turniej ten był zwieńczeniem sportowych zmagań  XV Grand Prix w piłkę nożną orlików i żaków.  Młodzi zawodnicy i tym razem nas nie zawiedli, zapewniając doskonałe widowisko sportowe wszystkim przybyłym.

Dopiewo 08

W sobotę do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z rocznika 2005 i młodsi (orliki). Łącznie rozegrali oni 20 emocjonujących spotkań zakończonych bardzo wyrównanym finałem.

Mecz o pierwsze miejsce odbył się pomiędzy zespołami KKS Kalisz oraz Football Academy Leszno 2005. Dla Leszna,  podobnie jak na II Turnieju, spotkanie zakończyło się remisem (1:1), a co za tym idzie rozstrzygnięcie przyniósł dopiero konkurs rzutów karnych. Ten zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść drużyny z Kalisza. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Concord Murowana Goślina pokonując zespół z Dopiewa 3:2. Tradycyjnie organizatorzy wytypowali najlepszego zawodnika III Turnieju XV Grand Prix Orlików, został nim Franciszek Olszewski z Murowanej Gośliny, natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza Turnieju trafiła do Filipa Puśleckiego z Leszna. Królem strzelców XV Grand Prix Orlików został Karol Krysiewicz z Football Academy Leszno 2005 zdobywając łącznie 20 bramek.

Złote medale XV Grand Prix Orlików wywalczyła drużyna Football Academy Leszno 2005, srebrne KKS Kalisz, a brązowe UKS Concord Murowana Goślina. Nagrody dla wszystkich uczestników Turnieju Orlików ufundowało Starostwo Powiatu Poznańskiego oraz GOSiR Dopiewo. Dekoracji dokonali: przedstawiciel Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – Błażej Czyżewski, wicestarosta poznański  – Tomasz Łubiński oraz dyrektor GOSiR Dopiewo – Marcin Napierała.

Kolejny dzień należał do rocznika 2007 i młodszych – żaków. Młodzi piłkarze zaprezentowali  kibicom doskonały pokaz swoich umiejętności. Po raz trzeci na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna KKS 1922 Lechia Kostrzyn. Na drugim miejscu podium uplasowali się zawodnicy Football Academy Leszno, a na trzecim DAP Chrobry Gniezno. Najlepszym bramkarzem III Turnieju XV Grand Prix Żaków został Filip Tęgi z Leszna, natomiast najlepszym zawodnikiem Turnieju – Oliwier Kowalczewski z Gniezna. Bezkonkurencyjnym Królem Strzelców XV Grand Prix Żaków został Igor Purol z DAP Chrobry Gniezno zdobywając w całym cyklu 32 bramki.

Ostatecznie podium XV Grand Prix Żaków w piłkę nożną o Puchar Prezesa WZPN wyglądało następująco: pierwsze miejsce KKS 1922 Lechia Kostrzyn, drugie DAP Chrobry Gniezno, trzecie UKS Energetyk Junior Gryfino. Zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez wójta gminy Dopiewo oraz GOSiR, a wręczyli je: wójt gminy Dopiewo – Adrian Napierała, przedstawiciel WZPN – Paweł Wojtala oraz dyrektor GOSiR Dopiewo – Marcin Napierała.