Derby powiatu dla SKF Politechnika Poznańska

Zwycięstwem siatkarek SKF Politechnika Poznańska nad KS Murowana Goślina 3:2 zakończyły się derby powiatu poznańskiego w II lidze. Poznanianki kończą rundę zasadniczą z awansem do fazy play-off, a KS Murowana Goślina czeka wyjazd na turniej o utrzymanie w Turku. Początek kolejnej rundy gier zaplanowano na 4 marca.

Debiutujące w rozgrywkach II ligi siatkarek zawodniczki SKF Politechnika Poznańska pojechały na spotkanie kończące fazę zasadniczą do Murowanej Gośliny. Zwycięstwo za trzy punkty gwarantowało podopiecznym Przemysława Wodzienia trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, ale dla goślinianek miała to być próba generalna przed turniejem o utrzymanie w II lidze.

W pierwszym secie kibice zgromadzeni w Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie nie zobaczyli siatkówki na dobrym poziomie. Premierowa odsłona obfitowała w dużą ilość błędów, ale mnie popełnił ich zespół SKF Politechnika Poznańska i wygrał seta 25:16. Drugi set wygrały podopieczne Marka Tuszyńskiego, które wykorzystały problemy z przyjęciem w poznańskim zespole i wygrały 25:21.

Trzeci set początkowo przypominał poprzednie odsłony, ale poznanianki poprawiły swoją grę i wyszły na prowadzenie 17:12. Pozwoliło to na spokojne rozgrywanie akcji i zwycięstwo 25:19. W czwartym secie podopieczne Przemysława Wodzienia grały jeszcze lepiej i wyszły na prowadzenie 18:12. Jednak w tym momencie poznanianki zaczęły popełniać błędy, które bezlitośnie wykorzystały miejscowe i doprowadziły do remisu 21:21. Ostatecznie końcówkę seta na przewagi wygrał KS Murowana Goślina 27:25. Tie-break był bardzo wyrównany, ale od początku inicjatywa leżała po stronie SKF PP, która prowadziła 7:6, 9:7, 14:10 i pomimo pogoni miejscowych finiszowała z wygraną 15:13 i w całym spotkaniu 3:2.

SKS Murowana Goślina – SKF Politechnika Poznańska 2:3 (16:25, 25:21, 19:25, 27:25, 13:15)

SKF PP: Pierzchała, Pachurka, Radzewicz, Bińczycka, Kohut, Halczak, Przybylska (libero) oraz Szczurek, Turek, Gudowicz.