Cetkovska i Ostapenko zagrają w finale Powiat Poznański Open


Petra Cetkovska i Jelena Ostapenko zagrają w finale drugiej edycji Powiat Poznański Open. Finał jutro o 12.40.

ostapenko polfinal

Jako pierwsza awans wywalczyła doświadczona Cetkovska, chociaż uległa w pierwszym secie młodszej rodaczce 3:6.
Co więcej, w drugim secie przegrywała już 0:3 i 15:40, dostała ostrzeżenie za wyrzucenie piłki za kort. Nagle jednak, w grze
Boreckiej coś się zacięło. Cetkovska złapała kontakt, obroniła piłkę meczową, by po chwili wygrać tie breaka i wyrównać stan spotkania. W trzeciej partii Cetkovska wygrała zdecydowanie wykorzystując zmęczenie Boreckiej, dla której był to już siódmy mecz w PPO.
– W pierwszym secie nie czułam się dobrze fizycznie, słabo poruszałam się po korcie. Są momenty, kiedy odczuwam jeszcze
skutki kontuzji. Na szczęście potrafiłam się zmobilizować – skomentowała spotkanie była 25. rakieta świata.
Równie dramatyczny, ale stojący na wyższym poziomie był drugi półfinał, w którym zmierzyły się dwie rozstawione tenisistki Kiki Bertens [2] i Jelena Ostapenko [4]. Holenderka szybko przełamała podanie Łotyszki, ale ubiegłoroczna zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu potwierdziła, że nie przez przypadek nazywana jest „wielkim tenisowym talentem”. Dzięki mądrej i urozmaiconej grze wygrała 5 gemów z rzędu i całego seta 6:3. W drugiej partii role się odwróciły. Bertens grała bardziej dokładnie, wykorzystała kilka prostych błędów rywalki i zwyciężyła do 2. W decydującym secie 18-latka z Rygi powróciła do swojego rytmu i chociaż przy stanie 4:1 pozwoliła Bertens wygrać gema przy swoim podaniu, to w kolejnych gemach  grała skuteczniej i pokonała reprezentantkę Holandii 6:3, 2:6, 6:3.
– To była bardzo wymagająca rywalka. Starałam się jednak grać, jak najlepiej potrafię i cieszę się z awansu. To będzie mój
pierwszy finał w turnieju z pulą 75 tysięcy dolarów. Wiem, że moja jutrzejsza rywalka Petra Cetkovska to doświadczona tenisistka i spodziewam się trudnego pojedynku – powiedziała po meczu Ostapenko.
Jutrzejszy finał PPO rozpocznie się na korcie centralnym o godz. 12.40. Od 12.30 relacja na antenie TVP Poznań i oficjalnej stronie turnieju PPO.
Wstęp na turniej i dojazd specjalną linią z Pętli Sobieskiego jest bezpłatny.

Dodaj komentarz