Być jak Ewa Pajor! Sukces konsultacji kadr WZPN.


Blisko 70 piłkarek z różnych stron regionu wzięło udział w konsultacjach selekcyjnych do reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach U-14 i U-16, które na Stadionie POSiR na poznańskim Golęcinie poprowadziły trenerki Anna Jankowska i Anna Gawrońska. Zawodniczki zgodnie mówiły, że chcą podążać drogą Ewy Pajor.

Wydział Piłkarstwa Kobiecego WZPN po raz drugi zaprosił najzdolniejsze piłkarki z regionu na konsultacje selekcyjne do kadr województwa w kategoriach U-14 i U-16. Jako pierwsze po odprawie w sali konferencyjnej na murawę Stadionu POSiR wybiegły piłkarki kandydujące do gry w Reprezentacji WZPN U-14.

– Konsultacja miała na celu monitoring zawodniczek, które aspirują do gry w reprezentacji WZPN. Po raz kolejny mogliśmy przyjrzeć się gronu 31 zawodniczek. Młode piłkarki z całego województwa zaprezentowały się bardzo dobrze i mimo złych warunków atmosferycznych walczyły zacięcie o każdy centymetr boiska. Kolejnym etapem będzie zgrupowanie szkoleniowe w sierpniu. Oprócz obecnych reprezentantek wyłonimy grono najzdolniejszych piłkarek, które oglądaliśmy dziś na meczu – mówi trenerka Anna Jankowska.

Następnie grupa młodszych piłkarek wróciła do sali konferencyjnej, aby omówić spotkanie selekcyjne i zjeść wspólny obiad. W tym czasie spotkanie rozegrały zawodniczki aspirujące do Kadry WZPN U-16. Przypomnijmy, że kobiece reprezentacje WZPN od kilku lat dominują w rozgrywkach młodzieżowych o Mistrzostwo Polski. Natomiast w sezonie 2018/2018 w Ekstralidze Kobiet nasz region będą reprezentować dwa kluby: utytułowany KKPK Medyk Konin i beniaminek rozgrywek TS Polonia Poznań.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z KONSULTACJI KADR WZPN U-14 i U-16:

Dodaj komentarz