Biuro Rzeczy Znalezionych MPK zmieniło lokalizację


Biuro Rzeczy Znalezionych MPK zmieniło lokalizację – znajduje się obecnie w dawnym punkcie sprzedaży biletów, w budynku przy ul. Głogowskiej 133. Jednocześnie wprowadzono nowe zasady postępowania z rzeczami znalezionymi – jasne i przejrzyste procedury mają sprawić, że zarówno pasażerowie, jak i prowadzący pojazdy nie będą mieli wątpliwości, co robić w przypadku zgubienia bądź znalezienia rzeczy w tramwaju lub autobusie.
Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych MPK trafiają pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach rzeczy. Najczęściej to klucze, parasolki, rękawiczki i czapki, dziecięce maskotki. Zdarza się, że ktoś zgubi telefon lub  książkę.  Nierzadko odnajdywane są także worki i torby z odzieżą sportową, narzędzia w walizkach, a czasem nawet duże torby podróżne. Od początku 2020 roku Biuro zanotowało ok. 70 przyjęć różnego rodzaju rzeczy pozostawionych w pojazdach.
W minionych dniach Biuro Rzeczy Znalezionych przenosiło się do nowej lokalizacji. Obecnie mieści się w dawnym punkcie sprzedaży biletów przy ul. Głogowskiej 133 (dojazd liniami tramwajowymi nr 3, 5, 8 i 14 – przystanek „Krauthofera”). Pasażerowie poszukujący swoich zgub lub chcący przekazać znalezioną rzecz będą mogli korzystać z dogodnego dojścia i bezpośredniego wejścia z ulicy. Obiekt jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych – w pobliżu (od strony zajezdni) znajduje się miejsce do parkowania dla osób niepełnosprawnych, a do samego lokalu wiedzie podjazd.
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz