Zwycięstwo Tarnovii Volleyball na trudnym terenie

Siatkarze Tarnovii Volleyball odnieśli w sobotę kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek III ligi mężczyzna WZPS. Tym razem na trudnym terenie w Gołańczy, pokonali oni miejscowy GKS Zamek 3:0. Patronat nad tarnowskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Tarnovia Volleyball

Pierwszy set lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Jednak w środkowej części seta przewaga ta zaczęła stopniowo topnieć na skutek lepszej gry gospodarzy oraz niewymuszonych błędów Tarnovii. Po raz kolejny jednak w końcówce seta pokazali oni swoją klasę i ostatecznie wygrali premierową odsłonę spotkania do 21.

W drugiej partii, podobnie jak w pierwszej, siatkarze z Tarnowa Podgórnego wypracowali sobie kilka punktów przewagi już w jej początkowej fazie. Niestety, późniejsze rozluźnienie w szeregach przyjezdnych spowodowało, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dobra gra w elemencie bloku pozwoliła jednak tarnowianom ponownie odskoczyć na kilka punktów i pomimo późniejszych problemów z przyjęciem zagrywki, zwyciężyli oni 25:23.

Set trzeci rozpoczął się niemal identycznie jak dwa wcześniejsze. Gracze Tarnovii wypracowali sobie 4-5 punktową przewagę. Mimo, że w tej partii szansę gry w większym wymiarze otrzymali zmiennicy, to tym razem podopieczni trenera Kolana nie pozwolili zbliżyć się gospodarzom i kontrolowali przebieg całego seta, wygrywając ostatecznie 25:19

GKS Zamek Gołańcz – Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne 0:3 (21:25, 23:25, 19:25)