Zwycięstwo Tanovii Basket na koniec rundy i roku

Tanovia Basket Tarnowo Podgórne w meczu z Sudetami Jelenia Góra potwierdziła wysoką formę i aspiracje, a tarnowski parkiet pozostaje w sezonie 20/21 niezdobyty. Zdecydowane zwycięstwo 83:55 sprawia, że tarnowianie w bardzo dobrych nastrojach spędzą przerwę świąteczną. Patronat nad Tarnovią Basket sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Sudety trochę lepiej radziły sobie w pierwszych minutach meczu, ale gdy tylko Tarnovia przełamała początkową nieskuteczność i wyszła na prowadzenie to nie oddała go do końca meczu. Jeleniogórzanie zanotowali przestój miedzy 5 a 13 minutą meczu, kiedy punkty zdobywał tylko doświadczony center Jarosław Wilusz. Pod koniec drugiej kwarty mecz trochę się wyrównał i wydawało się, że Sudety będą w stanie powalczyć jeszcze o korzystny wynik, bowiem po 2 kwartach traciły do Tarnovii 9 punktów. Było jednak zupełnie inaczej. Intensywna i agresywna obrona połączona z szybkim przejściem do ataku spowodowała, że Tarnovia całkowicie zdominowała grę w 3 kwarcie wygrywając tą część 25:7 i w pełni przejmując kontrolę nad boiskowym wydarzeniami.