Zwycięstwo Enea AZS Poznań w pierwszym meczu rundy rewanżowej

Koszykarki Enea AZS Poznań w pierwszym meczu rundy rewanżowej EBLK pokonały Energę Toruń 82:64 (23:14,21:9,16:18,22:23). Patronat nad poznaniankami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Akademiczki podeszły do meczu bardzo skoncentrowane, po mimo faktu, że Energa Toruń jest przedostatnią drużyną w tabeli EBLK. Toruński zespół wzmocnił się zawodniczkami zagranicznymi i nie do końca było wiadomo jaki ma obecnie potencjał. Trener Grzegorz Zieliński podkreślił, że cieszy się z takiego układu i, że mecz będzie wymagający. Tak też przygotował swoją ekipę, która podeszła do meczu bardzo skoncentrowana. Kluczem do zwycięstwa było wysokie naciskanie toruńskich rozgrywających i opóźnienie rozegrania akcji. Rzuty oddawane w końcowych sekundach, dodatkowo z nieprzygotowanych pozycji spowodowały, że torunianki pierwszą połowę spotkania zagrały na zaledwie 20% skuteczności. Niecelne rzuty przyjezdnych przełożyły się na skuteczne szybkie ataki akademiczek i wyrobienie sobie wysokiej, bo 21 punktowej przewagi do przerwy (44:23).