Zwycięstwo Enea AZS Poznań nad Pszczółkami Lublin (ZDJĘCIA)!

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza kwarta. Wynik pierwszych minut 3 kwarty to 2:14. Poluzowane szyki w obronie oraz złe decyzje w ataku spowodowały, że przewaga akademiczek zmalała do 4 punktów (52:48). Ponownie jednak poznaniaki pokazały charakter, ogromne zaangażowanie w obronie i grę zespołową w ataku, powiększając przewagę na koniec 3 kwarty do 9 punktów (64:55). Ostatnia kwarta to powiększanie przewagi punktowej Enea AZS Poznań. Poznanianki kontrolowały przebieg spotkania głównie za sprawą Gamrice Davis, która tylko w 4 kwarcie zdobyła 8 punktów. W całym spotkaniu zdobyła ich 23, zanotowała 9 zbiórek. Amerykańska środkowa grała na bardzo dobrym procencie z gry 63% oraz bardzo dobrze broniła. Podobnie jak cały zespół Enea AZS. Każda z zawodniczek dała z siebie maksimum i to było widać na parkiecie. Mecz zakończył się wysoką przewagą Enea AZS Poznań 87:72.

Akademiczki w weekend mają wolne, natomiast w środę 3 marca rozegrają mecz w Sosnowcu w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej EBLK.