Zwycięstwo Enea AZS Poznań nad Pszczółkami Lublin (ZDJĘCIA)!

Ogromną niespodziankę sprawiły poznanianki w 21 kolejce EBLK pokonując wyżej notowane Pszczółki z Lublina 87:72. Patronat medialny nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański

Początek spotkania nie zapowiadał takiej niespodzianki. Enea AZS pierwszą kwartę rozpoczęła źle. Do 5 minuty przegrywała 2:12 i nic nie zapowiadało, że akademiczki będą grać lepiej. Popełniały szereg błędów w obronie, pozwalając gościom na łatwe zdobywanie punktów i podejmowały dziwne decyzje w ataku. Jednak zebrały się od połowy pierwszej części gry i dogoniły przyjezdne. Pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie 1 punktową przewagą Pszczółek (22:23). W drugiej kwarcie to koncertowa gra akademiczek. Wygrały ją aż 28:11, gdzie każda z przebywających na parkiecie poznanianek zdobywała punkty. Rewelacyjne zawody zagrała dzisiaj Nina Bogićewić, która na prawie 70% z gry zdobyła 15 punktów, w tym 3/4 zza linii 6,75cm. Do szatni podopieczne trenerów Zieliński/Baszak schodziły z 16 punktową przewagą (50:34).