Zwycięski debiut Biofarmu Basket Poznań w rozgrywkach I ligi koszykówki mężczyzn

Biofarm Basket Poznań zadebiutował w rozgrywkach I ligi koszykówki mężczyzn. Poznaniacy pokonali GKS Tychy 69:65.

Biofarm Basket Poznań 1

Już w I kwarcie zespół z Poznania wypracował ośmiopunktową przewagę, przede wszystkim dzięki celnym rzutom za 3 punkty. W drugiej kwarcie gra była bardziej wyrównana, natomiast w drużynie gospodarzy ciężar zdobywania punktów wziął na siebie doświadczony Adam Metelski, dzięki któremu przewaga wzrosła do 12 punktów.
Druga połowa spotkania przyniosła zmianę obrazu gry i zespół GKS Tychy rozpoczął odrabianie strat. Szczególnie ostra walka odbywała się pod oboma koszami, gdzie zawodnicy przyjezdni starali się wykorzystać swoją przewagę wzrostu. Przy akompaniamencie żywiołowo reagującej publiczności oraz na oczach wielu byłych zawodników Lecha Poznań, młoda drużyna Biofarm Basket Poznań wytrzymała jednak wojnę nerwów i ostatecznie wygrała 69:65. Najwięcej punktów zdobyli Damian Szymczak 18, Piotr Wieloch 17  oraz Adam Metelski 14.
Dla zespołu złożonego głównie z młodych poznańskich zawodników jest to bardzo ważne zwycięstwo, tym bardziej, że GKS Tychy uważany jest za jedną z mocniejszych drużyn w stawce. Z tym większym zainteresowaniem można oczekiwać kolejnych spotkań.
Punkty zdobywali: Szymczak 18, Wieloch 17, Metelski 14, Gruszczyński 7, Szydłowski 6, Bręk 5, Michalik 2, Frąckowiak 0, Stankowski 0, Smorawiński 0.