Żuk z podwójną koroną Talex Open

Kacper Żuk spiął cykl LOTOS PZT Polish Tour symboliczną klamrą. Zwycięzca czerwcowego turnieju otwarcia w Gdańsku, w niedzielę wygrał ostatni turniej serii, Talex Open w Poznaniu.

Aktualny Mistrz Polski opuścił Poznań z dwoma tytułami. W sobotę u boku partnerującego mu Jana Zielińskiego wygrał na kortach AZS-u rywalizację deblistów, a dzień później w singlowym finale pokonał mistrza sprzed dwóch lat, Dimitara Kuzmanova. Pierwszy set decydującego spotkania był niezwykle zacięty. 21-latek nie wykorzystał prowadzenia z przełamaniem 6:5, więc losy partii zostały rozstrzygnięte w tie-breaku. W nim Bułgar walczył dzielnie i w bardzo trudnych wymianach obronił dwie pierwsze piłki setowe. Żuk podsumował seta świetną akcją serwisową i po grubo ponad godzinie gry objął prowadzenie w meczu.