Żuk odpadł, dwóch Polaków w drugiej rundzie Enea Poznań Open

Drugi set doskonale rozpoczął się dla Polaka, który szybko przełamał serwis rywala i objął prowadzenie 3:0. Żuk miał nawet dwie piłki, aby mieć cztery gemy przewagi, które dałyby mu spokój i doprowadzenie do trzeciej partii. Tak się jednak nie stało. Hiszpan powoli nabierał wiatru w żagle i przypomniał sobie lepszą grę z pierwszego seta. Taberner przełamał Żuka, doprowadził do wyrównania, a to oznaczało, że losy seta rozstrzygał ostatecznie tie-break. Tam większą pewność pokazał zawodnik z Hiszpanii, który mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. – Miałem szanse w drugim secie. Szybko zbudowałem przewagę, ale w kluczowych momentach popełniłem sporo błędów. Mój rywal zagrał solidniej i mu gratuluję. Wygrała solidniejsza gra – podsumował całe spotkanie polski tenisista.

Kibice będą jeszcze mieli okazję zobaczyć Żuka na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Warszawianin wspólnie z Danielem Michalski będzie występować w grze deblowej. Z kolei Taberner może szykować się do czwartego meczu w tegorocznym turnieju. Jego rywalem w drugiej rundzie Enea Poznań Open będzie Czech Zdenek Kolar.