SKF Forex Politechnika Poznańska w sobotę podejmuje Golden Orzeł Malbork.

Drugoligowe siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska w trwającym sezonie mogą mówić o braku szczęścia w końcówkach swoich spotkań, które głównie kończą tie-breakami co odbija się na pozycji zespołu w tabeli. W sobotę podopieczne Damiana Gapika będą mieć idealną okazją na przełamanie się, gdyż we własnej hali podejmują Golden Orzeł Malbork.

Poznanianki rozpoczęły grudzień od zwycięstwa we własnej hali nad SMS Police 3:2, ale ponownie na własne życzenie doprowadziły do tie-breaka. Prowadząc w setach 2:1 uległy zespołowi z Polic w czwartym secie 23:25, ale w ostatniej odsłonie pewnie wygrały 15:7.

Natomiast tydzień temu w derbach Poznania podopieczne Damiana Gapika bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z rezerwami Energetyka Poznań. Wygrały pierwszego seta 25:22, ale w kolejnym uległy 23:25 i po tej porażce oddały inicjatywę Energetykowi. Ostatecznie derbowy pojedynek wygrała drużyna Enea Energetyk II Poznań 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:18).

Aktualnie SKF Forex Politechnika Poznańska zajmuje 9. miejsce w tabeli II ligi siatkówki kobiet. W sobotę podopieczne Damiana Gapika będą mieć okazję do poprawienia sobie humorów, gdyż zmierzą się we własnej hali z niżej notowanym zespołem Golden Orzeł Malbork. Początek spotkania w Hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II nr 28 o godz. 20:00, a wstęp jest bezpłatny. Przypomnijmy, że Golden Orzeł Malbork wygrał we własnej hali z poznaniankami po tie-breaku.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach młodzieżowych, II ligi i III ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem klubu jest firma FOREX Polska, a oficjalnym przewoźnikiem klubu FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.