Zmiana stawek za przejazdy autobusami i tramwajami


Co ważne – każdy, kto dziś nie płaci PIT na rzecz Poznania i 19 gmin, zawsze może to zrobić, do czego zachęcamy. Wystarczy do kwietnia 2025 r. dołączyć do grona płacących podatek lokalnie i skorzystać z Biletu Metropolitalnego.

W przypadku Poznania – nie trzeba być zameldowanym, aby tu rozliczyć swój podatek. Nie trzeba też składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkania – Urzędy Skarbowe same to zaktualizują. To, co tylko wystarczy zrobić, to wpisać w zeznaniu podatkowym poznański adres zamieszkania. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie OK Poznań.

Pozostawienie cen Biletów Metropolitalnych bez zmian wynika z dbałości Miasta o  zapewnienie jak najlepszych warunków życia dla jego mieszkanek i mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o osoby, które rozliczając swoje podatki w miejscu zamieszkania, przyczyniają się do powiększania zasobów finansowych, jakimi Miasto dysponuje. Duża ich część jest przeznaczona na finansowanie komunikacji zbiorowej.

Wraz z propozycją zmian uproszczona ma też być taryfa biletów okresowych. Zamiast dowolnego okresu od 14 do 366 dni wprowadzone zostaną bilety od 15 do 45 dni oraz na okres: 90, 180, 270 i 365 dni. Wyniki sprzedaży wskazują, że pasażerowie najczęściej wybierają bilety okresowe mieszczące się w przedziale do 40-45 dni oraz bilet na 90 dni i roczny. Dlatego elastyczny wybór pozostanie do dyspozycji pasażerów w przedziale od 15 do 45 dni.

Atrakcyjne ceny biletów specjalnych także mają pozostać bez zmian

Dbając o jak najlepsze warunki życia Miasto Poznań pamięta także o uczniach i uczennicach szkół podstawowych, osobach studiujących, czy seniorkach i seniorach. Atrakcyjne ceny biletów Semestralnych, Seniora i dla uczniów ze SP także mają pozostać bez zmian. Wszystkie tzw. bilety specjalne utrzymane zostaną na obecnym poziomie cenowym.

Ceny biletów specjalnych znajdują się na stronie ZTM.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz