Złoto-srebrna Enea Energetyk Poznań!

Zimna głowa poznańskich siatkarek i wygrywają pierwsze starcie 31:29! Drugi set to dominacja podopiecznych trenera Michała Dudka, które pokonują Amber Kalisz do 15. Kiedy wydawało się, że koniec meczu jest bliski i Enea Energetyk wygra 3:0 podopieczne trenera Daniela Przybylskiego zerwały się do walki i wygrały seta do 15. To tylko zmobilizowało siatkarki z ulicy Bukowskiej i w czwartym secie kontrolowały przebieg gry wygrywając do 20 i całe spotkanie 3:1. Jak się później okazało był to jedyny stracony set w całym turnieju.

Ostatni mecz decydujący o złotym medalu, a okrzyknięty derbami Poznania, przebiegł bez historii. Już w pierwszym starciu Enea Energetyk pokazał rywalkom z Poznania, że tytuł Mistrzyń Wielkopolski może należeć tylko do nich. Wygrana do 10 to nokaut przeciwnika. W kolejnych dwóch setach rozluźnione siatkarki naszego klubu były już chyba myślami na uroczystości dekoracji pozwalając przeciwniczkom na zdobycie trochę większej ilości punktów. Kolejne sety wygrywamy do 18 i 21, całe spotkanie 3:0 i korona Wielkopolski należy już do Enei Energetyka Poznań.

MVP – Klaudia Felak

Najlepsza przyjmująca – Agata Sklepik

Najlepsza rozgrywająca – Julia Rakowska.

Juniorzy finał rozgrywany w hali przy Chwiałkowskiego rozpoczęli z podobnym animuszem, co ich klubowe koleżanki.