Złe dobrego początki. Lech Poznań rozgromił mistrza Polski

Lech Poznań przegrywał już od 2. minuty, ostatecznie jednak wyraźnie pokonał przy Bułgarskiej w zaległym meczu Raków Częstochowa 4:1. Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwoliło poznaniakom przeskoczyć w tabeli mistrza Polski. Obecnie Kolejorz jest trzecim zespołem PKO BP Ekstraklasy.

Wynik spotkania otworzył już w 2. minucie Deian Sorescu, który wykorzystał brak koncentracji defensorów Kolejorza i precyzyjnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Bartosza Mrozka. Winę obrońców odpokutował niespełna 5 minut później Michał Gurgul, kiedy po uderzeniu z dobitki doprowadził do wyrównania. Dla 17-latka to był pierwszy gol w seniorskiej karierze.

Lech przeważał, częściej atakował i prowadził grę. Dopiął swego w 25. minucie, gdy Filip Marchwiński ominął bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki. 21-letni wychowanek niebiesko-białych od kilku meczów wystawiany jest przez trenera Johna van den Broma jako napastnik i widać, że ta pozycja mu służy. W pojedynku z Rakowem do siatki rywala trafił w trzecim meczu z rzędu, a w minionych 12 zmaganiach strzelił już 8 bramek.