ZKZL i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wspierają ochronę nietoperzy


Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu wywiesił kilkadziesiąt schronień dla nietoperzy w okolicy poznańskich fortyfikacji. Dzięki tej inicjatywie te pożyteczne ssaki będą miały większą liczbę schronień przez cały rok. 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych stara się pozytywnie wpływać na lokalna ekologię. Spółka od wielu lat likwiduje piece kaflowe w ramach walki ze smogiem. W ubiegłym roku pracownicy ZKZL pracujący w terenie otrzymali rowery, którymi poruszają się zamiast samochodów. W tym roku spółka podjęła kolejne działania proekologiczne, mianowicie przystąpiła do standardu ochrony ptaków i nietoperzy, który został wprowadzony przez Urząd Miasta, a także, we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym, zamontował schronienia dla nietoperzy w sąsiedztwie poznańskich fortyfikacji.

Schrony dla nietoperzy powstały w ramach rocznego projektu „EKO-AKTYWNI”, którego partnerem był m.in. Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego głównym celem było poznanie i czynna ochrona: ptaków, nietoperzy, owadów. W czasie jego realizacji  odbywały się prelekcje edukacyjne prowadzone przez wykładowców akademickich. Po każdej prelekcji uczestnicy projektu mieli okazję czynnie zaangażować się w ochronę poznanych zwierząt, poprzez budowanie dla nich schronień. W efekcie warsztatów powstało łącznie 300 schronień (100 budek dla ptaków, 100 dla nietoperzy oraz 100 dla owadów).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz