Zieloni rozegrali wewnętrzny sparing przed meczem z GKS 1962 Jastrzębie

Sztab szkoleniowy pierwszoligowej Warty Poznań na tydzień przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Liga zdecydował się na rozegranie gry wewnętrznej, w której lepsza okazała się wyjściowa jedenastka. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Mecz został rozegrany na stadionie przy Drodze Dębińskiej i trwał 2×35 minut. Do przerwy pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się remisem, a ostatecznie lepsza okazała się prawdopodobna wyjściowa jedenastka na mecz z GKS 1962 Jastrzębie, która wygrała 4:1.

– Wiadomo, że taka gra jest tylko namiastką meczu. Ciężko jest wymusić normalne zaangażowanie, bo przeciwnik jest „swój” i wtedy po prostu gra się trochę inaczej. Ważne, że rozegraliśmy te 70 minut i możemy ocenić, gdzie jeszcze mamy braki i wiemy, nad czym mamy pracować przez te najbliższe 10 dni, które zostały do pierwszej kolejki po wznowieniu rozgrywek – mówi trener  Warty Poznań, Piotr Tworek.

Bramki w tym spotkani zdobyli: Robert Janicki, Jakub Kuzdra, Serhij Napołow, a dwa kolejne gole były już dziełem najlepszego strzelca Warty Poznań w tym sezonie. Przypomnijmy, że Warta Poznań wznowi rozgrywki Fortuna 1 Ligi w dniu 3 czerwca na wyjeździe pojedynkiem z GKS 1962 Jastrzębie.

oprac. tww, źródło: Warta Poznań, fot. Piotr Leśniowski