Po rozbiórce starej nawierzchni teren zostanie przygotowany do nowych nasadzeń poprzez m.in. uzupełnienie ziemią urodzajną. Ważne jest też wykonanie niecek retencyjnych (tzw. oczek wodnych) z układem drenaży rozsączających i przelewowych. Tozagłębienie z roślinami odpornymi na okresowe zalewanie. Tego typu rozwiązanie pozwoli na czasowe zatrzymanie deszczówki i rozprowadzenie jej po parku. Ponadto przewidziany jest jeszcze zbiornik przechwytujący wodę z ul. Olimpijskiej (z uwzględnieniem konieczności podczyszczenia).
Wśród małej architektury planuje się ławki parkowe, siedziska, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Przewidziana jest również ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi. Park będzie oświetlony i monitorowany.
Zazielenienie placu, na którym było targowisko, to pierwszy etap zmian w tej części Poznania. Docelowo park przewidziany jest także na terenie stadionu Szyca. To obiekt o znaczeniu historycznym, rozgrywały się na nim mecze reprezentacji Polski, ale z czasem popadł w ruinę. W nowej odsłonie ma to być miejsce zielone, sprzyjające rekreacji. Miasto ogłosiło i rozstrzygnęło w 2023 r. konkurs na koncepcję urbanistyczną zagospodarowania stadionu Szyca i terenów przyległych. Dalsza realizacja będzie możliwa po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel.