Zastępca prezydenta Poznania odpowiada na zarzuty


Oferta spółki Orbsay Solutions okazała się najbardziej atrakcyjna. Poza oczywistym weryfikatorem, tj. ofertą cenową złożoną w postępowaniem konkurencyjnym, jest jeszcze porównanie, pozwalające wyrobić sobie opinię o zdolnościach zarządczych sprzed 2014 roku i obecnie. W październiku 2016 r. przyjęto nowy regulamin organizacyjny ZM GOAP, który zlikwidował Zespół Edukacji i Promocji. W związku z powyższym z dwoma pracownikami zespołu rozwiązano umowę o pracę z tytułu likwidacji stanowiska pracy. Przed zleceniem na zewnątrz działań informacyjno-edukacyjnych koszty ZM GOAP wynosiły 330 tys. zł. W zestawieniu z kwotami wydawanymi obecnie widać, że mimo upływu czasu i wzrostu kosztów osobowych, ZM GOAP wydaje na to zadanie dwa razy mniej pieniędzy.

2. PTBS sp. z o.o.

Zlecenia firmy, świadczącej usługi marketingowe, były zasadne także w przypadku innej miejskiej spółki – PTBS, która realizować miała program „Najem z dojściem do własności”. W ramach tegorocznej edycji do rozdysponowania było blisko 200 mieszkań, a docelowo ponad 700. Spółka nie przewidziała szeroko zakrojonej kampanii informującej mieszkańców, czym jest ten projekt i tłumaczącej zasady jego działania.

– Uznałem, że w interesie poznaniaków jest, by jak największa liczba mieszkańców dowiedziała się o nowych możliwościach, jakie stworzyło miasto. Brak szerokiej kampanii reklamowo-informacyjnej przy realizacji inwestycji mieszkaniowej na poziomie 300 mln zł było absurdem. Działanie takie mogło narazić nas na zarzut rozdysponowania mieszkań pośród wąskiego grona wtajemniczonych w zasady działania programu – podkreśla Tomasz Lewandowski.

Zastępca prezydenta polecił przesunąć termin naboru wniosków i przeprowadzić w pilnym trybie działań reklamowych (w tym czasie trwała już w ZM GOAP kampania dotycząca bioodpadów i emitowano spoty, które w prostej formie informowały o nowych zasadach zbiórki odpadów ulegających biodegradacji). Podjęte kroki były konieczne także z innych powodów. Konstrukcja programu „Najem z dojściem do własności” nie jest łatwa do zrozumienia i sukces projektu zależy od odpowiedniego przedstawienia zasad funkcjonowania programu mieszkańcom.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz