Zaprojektuj kartę PEKA!


Konkurs na projekt graficzny kart PEKA 2019 obejmuje opracowanie projektów kart na okaziciela z okazji:
Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego,
50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego),
40. rocznicy umowy o partnerstwie Poznań – Hanower.
– Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i opracowanie projektu graficznego karty PEKA. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa projekty dla każdego z motywów przewodnich – wyjaśnia Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora ZTM ds. technicznych. Dodaje, że osoby, które zdecydują się stworzyć projekt karty związanej ze 100-leciem Uniwersytetu Poznańskiego powinny pamiętać o wykorzystaniu nie tylko logotypów Miasta Poznań i PEKA, ale także wydarzenia.
Prace powinny zostać umieszczone na nośniku elektronicznym i zapisane w co najmniej dwóch formatach, w tym edytowalnym. Można będzie składać je w siedzibie ZTM do 31 grudnia 2018 br.
Wyboru laureata (laureatów) dokona komisja konkursowa – planowana data ogłoszenia wyników to styczeń 2019 roku. Karty (po 5 tys. sztuk z każdego wzoru) mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku.
Jedna z okolicznościowych kart PEKA będzie poświęcona 100-leciu Uniwersytetu Poznańskiego, czyli wspólnej historii czterech wiodących uczelni poznańskich: Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego, które się z niego wywodzą.
– Cieszę się, że obchody 100-lecia zostaną uświetnione także okolicznościową kartą PEKA. Myślę, że rok jubileuszowy, który rozpoczął się 1 października i trwać będzie do września przyszłego roku, zasługuje na uczczenie w ten sposób – mówi prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM, przewodniczący komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. – Zapraszam do zapoznania się z bogatym programem, który przygotowaliśmy z okazji tego jubileuszu. Znalazły się tam wydarzenia naukowe, kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Zależało nam, aby każdy mieszkaniec Poznania, regionu i Wielkopolski znalazł coś dla siebie – dodaje prorektor UAM.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz