Lech wygrał z Cracovią – zapis relacji minuta po minucie

Lech Poznań wygrał spotkanie 5. kolejki Lotto Ekstraklasy z Cracovią 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Jana Urbana w nowym sezonie, a bramki dla Kolejorza zdobyli Jan Bednarek i Marcin Robak. Spotkanie zobaczyło ponad 10 tys. kibiców, którzy w trakcie spotkania wyrazili swoje niezadowolenia z braku transferów w klubie.

Lech Poznań - Cracovia - poczatek fot Dariusz Skorupiński

Lech Poznań – Cracovia 2:1 (0:0)
Bramki: Jan Bednarek (64. minuta), Marcin Robak (78. minuta) – Covilo (81. minuta)
Żółta kartka: Jan Bednarek
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 10.724

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar (80. Robert Gumny) – Łukasz Trałka, Radosław Majewski – Maciej Makuszewski (84. Kamil Jóźwiak), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski – Nicki Bille (67. Marcin Robak)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Deleu (89. Sebastian Steblecki) – Miroslav Covilo, Marcin Budziński – Tomas Vestenicky (80. Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (76. Milan Dimun), Erik Jendrisek – Mateusz Szczepaniak.

Agnieszka Chylińska i Jurij Szatałow na meczu Lecha – zobacz galerię zdjęć z meczu Lech – Cracovia – kliknij tutaj

Urban: wreszcie przyszło pierwsze zwycięstwo i bramki – więcej tutaj

Lech wygrał z Cracovią – zapis relacji minuta po minucie – więcej tutaj

Zapis relacji minuta po minucie ze spotkania Lech Poznań – Cracovia:

90. minuta – Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 3. minuty.

88. minuta – Dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka ze skrzydła mija piłkarzy Lecha.

87. minuta – Strzał Deleu mija bramkę Lecha Poznań.

86. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

84. minuta – Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisko opuszcza Maciej Makuszewski, a wchodzi Kamil Jóźwiak.

81. minuta – Miroslav Covilo zdobywa kontaktową bramkę dla Cracovii.

80. minuta – Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisk0 opuszcza Tamas Kadar, a wchodzi Robert Gumny.

78. minuta – Marcin Robak wykorzystał idealne podanie Szymona Pawłowskiego i Lech Poznań prowadzi z Cracovią 2:0.

77. minuta – Zmiana w zespole Cracovii. Boisko opuszcza Mateusz Cetnarski , a wchodzi Milan Dimun.

76. minuta – Strzał Erika Jendriseka mija bramkę Lecha Poznań.

74. minuta – Strzał Radosława Majewskiego na linii pola karnego został zablokowany przez obrońców Cracovii.

71. minuta – Tamas Kadar zatrzymał rywala faulem i rzut wolny dla Cracovii.

68. minuta – Grzegorz Sandomierski broni strzał Szymona Pawłowskiego z narożnika pola karnego.

67. minuta – Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisko opuszcza Nicki Bille, a wchodzi Marcin Robak.

64. minuta – Lech Poznań prowadzi z Cracovią 1:0 po bramce Jana Bednarka, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

62. minuta – Nicki Bille marnuje najlepsza okazję Lecha na zdobycie bramki w meczu z Cracovią.

58. minuta – Nicki Bille oddał strzał na linii pola karnego, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki gości.

56. minuta – Strzał Tomasa Vestenickyego z dystansu mija bramkę Lecha Poznań.

55. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

53. minuta – W odpowiedzi strzał Radosława Majewskiego zostaje zablokowany przez obrońcę Cracovii.

52. minuta – Strzał Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego minimalnie mija okienko bramki Lecha Poznań.

51. minuta – Żółtą kartką ukarany Jan Bednarek i rzut wolny dla Cracovii tuż przy linii pola karnego.

49. minuta – Grzegorz Sandomierski spokojnie broni strzał Macieja Makuszewskiego z dystansu.

48. minuta – Strzał Macieja Makuszewskiego zablokowany przez obrońcę Cracovii.

46. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

godz. 21:35 – Rozpoczęła się druga połowa spotkania Lecha Poznań z Cracovią.

45. minuta – Koniec pierwszej połowy spotkania Lech Poznań – Cracovia 0:0.

42. minuta – Maciej Makuszewski zatrzymany faulem i rzut wolny dla Lecha Poznań.

40. minuta – Nicki Bille wybija z pola karnego dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego.

39. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

36. minuta – Rzut wolny dla Lecha Poznań po faulu na Macieju Makuszewskim.

35. minuta – Kibice Lecha Poznań głośno skandowali „Chcemy transferów Rutkowski, chcemy transferów…”

33. minuta – Kibice Lecha Poznań głośno skandowali „Biegać, walczyć i się starać w Lechu trzeba zapier*****”.

31. minuta – Darko Jevtić zatrzymany przed linia pola karnego przez Huberta Wołąkiewicza i Deleu.

28. minuta – Ładna akcja Lecha Poznań, ale dośrodkowanie Tomasza Kędziory ze skrzydła zostaje wybite przez obrońcę i tylko rzut rożny dla Lecha.

27. minuta – Dośrodkowanie w pole karne, ale Darko Jevtić nie opanował piłki na 11-metrze.

24. minuta – Tamas Kadar traci piłkę na połowie rywala i zza linii bocznej Cracovia.

20. minuta – Nicki Bille faulował Huberta Wołąkiewicza i rzut wolny dla gości.

19. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

17. minuta – Zamieszanie w polu karnym Cracovii i tylko rzut rożny dla Lecha Poznań.

15. minuta – Strzał Tamasa Kadara mija bramkę Cracovii.

13. minuta – Grzegorz Sandomierski broni strzał Darko Jevtića z rzutu wolnego.

12. minuta – Matus Putnocky mija się z dośrodkowaniem Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego, ale piłka nie znajduje adresata.

10. minuta – Łukasz Trałka wbiega w pole karne gości, ale zamiast oddać strzał szuka Nicki Bille i Lech marnuje okazję na zdobycie gola.

7. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

5. minuta – Kolejny rzut rożny dla Lecha. Obrońcy Cracovii wybijają dośrodkowanie Radosława Majewskiego.

4. minuta – Nicki Bille wywalczył rzut rożny dla Lecha Poznań.

2. minuta – Matus Putnocky wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego.

1. minuta – Pierwszy aut w tym spotkaniu. Zza linii bocznej Jakub Wójcicki.

1. minuta – Zaczyna zespół Lecha Poznań. Nicki Bille podaje do Radosława Majewskiego.

godz. 20:25 -Oficjalne rozpoczęcia spotkania z nawiązaniem do Święta Wojska Polskiego.

Lech Poznań - Cracovia - poczatek

godz. 20:15 – Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań i kapitan zespołu Łukasz Trałka przekazali generałowi Janowi Podhorskiemu i majorowi Ludwikowi Misiakowi pamiątkowe koszulki klubowe. Więcej tutaj.

godz. 20:05 – Sędzią głównym spotkania Lecha Poznań z Cracovią będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

godz. 20:00 – Zakończyło się pierwsze spotkanie 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lechia Gdańsk wygrała z Koroną Kielce 3:2.

godz. 19:55 – Piłkarze Lecha Poznań i Cracovii rozgrzewają się na murawie INEA Stadionu.

Lech Poznań - Cracovia - rozgrzewka

godz. 19:50 – Bramkarze Lecha Poznań Matus Putnocky i Jasminń Burić przygotowują się do spotkania z Cracovią.

godz. 19: 48 – Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Jasmin Burić, Robert Gumny, Lasse Nielsen, Marcin Robak, Maciej Gajos, Maciej Wilusz, Kamil Jóźwiak

godz. 19:45 – Znamy skład Lecha Poznań na mecz z Cracovią.

Lech Poznań - Cracovia - skład

godz. 19:30 – Do meczu Lecha Poznań z Cracovią została godzina. Na trybunach mała ilość kibiców.

Lech Poznań - Cracovia - murawa

godz. 18:30 – Na parkingu od ulicy Bułgarskiej uruchomiona została Strefa Rodzinna. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, m.in. dmuchańce, basen z kulkami, a także koziołki – Gzub i Ejber.

Jan Urban: – Kibice mają prawo być niezadowoleni z naszych wyników i musimy sobie z tym poradzić – więcej tutaj

Zmiany w komunikacji miejskiej przed dzisiejszym meczem Lecha z Cracovią – więcej tutaj

„Zygzak” rozpocznie mecz Lecha – więcej tutaj

Żołnierskie wsparcie na trybunach INEA Stadionu –  więcej tutaj

Tomasz Woźniak, fot. archiwum NGP, Dariusz Skorupiński

Trackbacks for this post

1. […] Lech wygrał z Cracovią – zapis relacji minuta po minucie – więcej tutaj […]