Zamieszkaj z bobrem w Poznaniu!


Wszystko jest tutaj dokładnie przemyślane. Nowoczesna architektura idzie w parze z pełną zieleni okolicą. Elegancki design spotyka się z funkcjonalną przestrzenią. To tu miasto odkrywa uroki natury. Mowa o Lubczykowej Górze.

Zaledwie kilka minut od centrum Poznania, na jednym z wzniesień doliny Warty powstaje osiedle Lubczykowa Góra II. To tutaj odkryjesz, otoczone jeziorami i hektarami lasów, czterorodzinne wille, z okien których rozciąga się widok na Puszczę Zielonkę. Wciąż blisko miasta, ale na tyle daleko, by po ciężkim dniu pracy móc od niego odetchnąć.

Dwupiętrowe domy położone są na działkach o powierzchni ok. 1000 m2. Do każdego z czterech segmentów prowadzi niezależne wejście, każde z mieszkań posiada własny ogród i podwójny garaż. Przestronne i jasne wnętrza, których kondygnacja 3 metrów, z łatwością dostosujesz do własnych, nawet najbardziej oryginalnych pomysłów. Na piętrze budynku znajduje się autonomiczny taras, z którego podziwiać można okolice. A jest co….malownicze zakola Warty, nad której brzegiem wiją się ścieżki rowerowe, biegowe i konne.

Lokalizacja i dojazd

Osiedle zlokalizowane jest w północnej części Poznania, na wzgórzach morenowych schodzących do doliny rzeki Warty. Obejmuje ono obszar 52 ha, na których zlokalizowane są domy, głównie jednorodzinne z własnymi ogrodami oraz zielenią otwartą, dostępną dla wszystkich mieszkańców i otoczone jest lasami moraskimi oraz od wschodu terenami leśnymi należącymi do Leśnictwa Marianowo. Do centrum Poznania można przedostać się trzema szlakami komunikacyjnymi, tj. poprzez ul. Obornicką i Niestachowską lub drogami wewnętrznymi osiedli piątkowskich, a także ul. Naramowicką i Szelągowską. Do Starego Rynku najkrótsza droga wynosi 7 km i możliwa jest do pokonania autobusem miejskim linii 67 (czas przejazdu ok. 20 min).

Charakterystyka budynków

Budynki pierwszego etapu osiedla Lubczykowa Góra II są zlokalizowane w poczwórne segmenty grupowe, połączone dwoma ścianami. Każdy do jednorodzinny ma własny ogród, podwójny garaż i niezależny taras na pierwszym piętrze. Budynek zaprojektowano w ten sposób, by można zastosować dowolną aranżację, nie tylko na etapie pierwszego zamieszkania, ale również w przyszłości, w wyniku zmian potrzeb zamieszkującej rodziny. Uzyskano to dzięki dodatkowemu zaprojektowaniu kominów spalinowych i wentylacyjnych oraz dzięki zastosowaniu słupów konstrukcyjnych zamiast ścian, co umożliwia dowolną aranżację wnętrza. Wszystkie budynki usytuowane są w podobnej konfiguracji przestrzennej, tzn. wejścia znajdują się od północy lub południa, a wjazd do garażu od wschodu lub zachodu. W celu dodatkowego doświetlenia trzech dużych sypialni na pierwszym piętrze, usytuowano dodatkowe okna na wysokości powyżej 2,5 m, które gwarantują całodzienne doświetlenia, bezpośrednim światłem słonecznym. Na rozwiązanie funkcjonalne budynku składa się otwarta przestrzeń parteru – „open space”, umożliwiająca zagospodarowanie kuchni, jadalni, pokoju dziennego i ewentualnie gabinetu, przy czym wszystkie te pomieszczenia mogą być wydzielone lub też połączone, w zależności od wymagań użytkowników. Kuchnia może być zlokalizowana w dwóch różnych miejscach. Ponadto na parterze znajduje się łazienka z pralnia i suszarnią oraz podwójny garaż. Na pierwsze piętro prowadzą schody drewniane do trzech sypialni i jednej dużej łazienki. Z jednej sypialni można wyjść na taras kwadratowy o powierzchni 10 m2. Wyposażenie domu jednorodzinnego znajduje się instalacja do centralnego odkurzacza oraz przewód do zrzutu brudnej bielizny z pierwszego piętra do pralni a także instalacja elektryczna dla rozbudowy funkcji „inteligentnych domów”. Konkretne sterowania poszczególnych urządzeń wynikają z indywidualnych ustaleń nabywców domów. Można sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, otwieraniem rolet okiennych, sterować podlewaniem ogrodu, włączaniem oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach i na zewnątrz a także instalacją alarmową, która znajduje się w standardowym wyposażeniu. Wszystkie wyżej wymienione funkcje będą sterowane ze strony internetowej lub telefonu komórkowego typu iphone lub podobnego, dzięki umieszczeniu niedużego serwera sterującego w pobliżu tablicy rozdzielczej prądu. Oczywiście można nie korzystać z systemu elektronicznego obsługi urządzeń domowych, jednak należy zwrócić uwagę na coraz większą prostotę zastosowanych rozwiązań poprzez sterowanie przyciskami identycznymi jak do obsługi oświetlenia i znajdującymi się przy wejściu do każdego pokoju. Każdy budynek w standardzie ma doprowadzony komin umożliwiający zamontowanie kominka na paliwo stałe, z ewentualnością zastosowania kominka z płaszcze wodnym, połączonego z instalacją centralnego ogrzewania i znacznie ograniczającego zużycia gazu dla celów grzewczych. Klatka schodowa doświetlona z poziomu pierwszego piętra.

Zastosowane materiały

Budynek wykonany jest w technologii tradycyjnej, z cegły ceramicznej i silikatowej. Zastosowano stropy gęstożebrowe oraz dach spadzisty kryty dachówką malowaną i lakierowaną. Ocieplenie ścian stanowi styropian o grubości ok. 15 cm, gwarantujący małe straty cieplne. Podjazd do garażu i chodnik do wejścia wykonano z kostki betonowej i brukowej. Okna energooszczędne w kolorze dąb złocisty. Instalacja centralnego ogrzewania z rur pcv i grzejników panelowych, z możliwością zamontowania rozdzielacza gwarantującego sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach.

 Cena budynku i sposób zapłaty.

Cena poszczególnych domów jednorodzinnych uzależniona jest od lokalizacji, wielkości działki oraz stopnia wyposażenia budynku, a także od sposobu płatności, waha się w przedziale od 399 000 do 579 000 zł, a szczegóły określone są w cenniku. Ceny zawierają wszystkie elementy wykończenia budynku określone w pozwoleniu na budowę, projekcie wykonawczym i załączniku do umowy z wyjątkiem podłóg i glazury w kuchni i łazienkach, schodów drewnianych na pierwsze piętro i kominka. Obejmuje natomiast ogrodzenie zewnętrzne, podjazd do garażu i chodnik do drzwi wejściowych oraz lampę oświetlenia zewnętrznego. Brama garażowa bez automatycznego, elektrycznego podnoszenia.

Charakterystyka powierzchni

Działka o powierzchni od 230 do 350 m3. Powierzchnia użytkowa budynku 162,4 m2, w tym ok. 26 m2 garażu. Trzy sypialnie odpowiednio o powierzchni 26, 19, 18 m2. Kuchnia z pokojem dziennym i jadalnią ok. 50 m2.

Informacje prawne

Każdy dom jednorodzinny znajduje się na niezależnej działce budowlanej, do której utworzona będzie księga wieczysta. Inwestycje kredytują dwa banki: Nordea Bank Polska i PKO BP, które udzielają promesy na sprzedaż budynków bez jakichkolwiek obciążeń, pod warunkiem zapłacenia przez nabywcę całości ceny za dom. Do dnia sprzedaży nieruchomości. Dojazd do drogi publicznej ul. Radojewo odbywa się po drogach wewnętrznych, będących własnością TRUST S.A. na zasadach służebności gruntowej. Każdy nabywca mieszkania może podpisać umowę przedwstępną z wpisem roszczenia do księgi wieczystej.

6 komentarzy

  1. poznaniak pisze:

    czy naprawdę nikomu nie nasuwa się cokolwiek inne znaczenie hasła „zamieszkaj z bobrem”?
    ciekaw jestem kto był tak genialny i wypuścił to w świat?

  2. student pisze:

    bobry szukają spokojnej cichej i czystej okolicy na zamieszkanie
    i taka właśnie jest Lubczykowa Góra

  3. milosciczka bobrow pisze:

    Mam pytanie do AUTORA artykułu- jak się ma tytuł artykułu „Zamieszkaj z bobrem w Poznaniu” do jego treści – bo nie wiem gdzie będzie „zainstalowany ” BÓBR??

Trackbacks for this post

  1. […] innej inwestycji firmy TRUST sp. z o.o. – Lubczykowa Góra II –  czytaj tutaj […]

Dodaj komentarz