Zakupy z sercem i debata o Poznaniu


Impreza zostanie zorganizowana z uwzględnieniem wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Zabezpieczenie ratownicze kiermaszu zapewni Fundacja Akceptacja.

__________________________________________

Lista wystawców

– Spółdzielnia socjalna Art Zagroda –  prowadzi działania polegające na adaptacji osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem.

– Fundacja Igi Art – celem Fundacji jest niesienie pomocy rodzicom samotnie wychowującym dzieci, potrzebującym wsparcia zarówno finansowego, jak i psychicznego czy organizacyjnego.

– Spółdzielnia Socjalna FURIA – zatrudnia i tworzy miejsca pracy dla osób ze spektrum autyzmu.

– Klunkry Wielkopolskie –  marka zrzeszająca przedsiębiorstwa i organizacje, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami (Zakład Aktywności Zawodowej w Pile), z zaburzeniami psychicznymi (Manufaktura Dobrych Usług Sp. z o.o.), autyzmem (Spółdzielnia Socjalna Furia), wychodzące z bezdomności (Centrum Integracji Społecznej- Darzybór).

– Fundacja ORCHidea – na co dzień pracuje z osobami dotkniętymi chorobami neurologicznymi, powodującymi ograniczenia w codziennym samodzielnym funkcjonowaniu.

– Spółdzielnia Socjalna Feniks – zapewnia usługi opiekuńcze oraz  najbardziej kompleksowe rozwiązania na rynku opieki domowej.

– Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki – oferuje rehabilitację oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci.

– Fundacja Centrum Inicjatyw Naturalnych – prowadzi działalność ekologiczną – ze szczególnym nastawieniem na promocję budownictwa naturalnego

– Warsztat Terapii Zajęciowej “Koniczynka” – realizuje zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej. Uczestnikami Warsztatu są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, mózgowym  porażeniem dziecięcym i epilepsją.

– Warsztat Terapii Zajęciowej “Przylesie” – placówka działająca na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.Wspieranie podopiecznych WTZ polega głównie na motywowaniu dorosłych niepełnosprawnych do stanowienia o sobie i dążenia do samorealizacji.

– Spółka non profit Es line – zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami oraz absolwentów centrum integracji społecznej.

– Taka Mydlarnia – działa przy Warsztacie Terapii Zajęciowej “Krzemień”, oferuje zatrudnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

– Zakład Aktywności Zawodowej w Pile – główną misją zakładu jest rehabilitacja społeczna oraz aktywizacja zawodowa osób ze znaczną i umiarkowaną niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorych psychicznie.

– Manufaktura Dobrych Usług spółka non profit – zatrudnia osoby mające problem z odnalezieniem się na rynku pracy, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, wymagające wsparcia.

– Centrum Kreatywnej Inspiracji spółka non profit – realizuje działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku i niewidomych.

– Warsztat Terapii Zajęciowej „Ognik” –  działa na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia osób niewidomych i słabowidzących, z niepełnosprawnością intelektualną.

– Stowarzyszenie “Pogotowie Społeczne” – wspiera osoby wychodzące z bezdomności  poprzez tworzenie wspólnot, grup samopomocowych, programów edukacyjnych i terapeutycznych.

– Fundacja Tyflologika –  nastawiona jest na pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym.

– Warsztat Terapii Zajęciowej “Krzemień” – w pracowniach warsztatu od wielu lat spotyka się grupa dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

– Warsztat Terapii Zajęciowej “Pomoc Maltańska” – to placówka, mająca na celu wspomaganie osób niepełnosprawnych w procesie rehabilitacji zawodowej i społecznej, w zakresie pozyskania lub przywrócenia umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz