XIII Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat 2017”


23 kwietnia koncertami w Poznaniu rozpoczął się XIII Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat 2017”. Wzorem poprzedniej edycji, w tym roku festiwal trwać będzie przez cały miesiąc – a wielki finał z udziałem zespołów z USA, Ukrainy, Serbii, Rosji, Węgier, Białorusi, Macedonii, Polski oraz orkiestry z Turcji odbędzie się od 17 do 20 maja. Poznań, Września, Wągrowiec, Owińska, Przeźmierowo, Kalisz, Grodzisk Wielkopolski, Murowana Goślina – właśnie tam będzie można podziwiać polskie i zagraniczne chóry. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Szczegóły na www.cantat.amu.edu.pl oraz na Facebooku. Patronat objął Nasz Głos Poznański.

Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat” od 1998 roku gromadzi w Poznaniu (początkowo co roku, od 2003 r. – co dwa lata) najlepsze uniwersyteckie chóry i zespoły wokalne z całego świata. Są to młodzi ludzie z przeróżnych uczelni – muzycznie utalentowani, aktywni i otwarci na nowe przyjaźnie oraz wymianę kulturowych doświadczeń. Festiwalowe spotkania dają im możliwość zaprezentowania się zarówno przed innymi chórami, jak i przed coraz bardziej zainteresowanym chóralistyką na światowym poziomie wielkopolskim audytorium.

Podczas dotychczasowych dwunastu edycji publiczność miała okazję podziwiać ponad 110 chórów z ponad 30 krajów, w tym z tak odległych zakątków świata, jak Rosja (Irkuck), USA, Meksyk, Brazylia, Portoryko, Filipiny, RPA czy Ekwador. Od początku istnienia imprezy jej organizacją zajmuje się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Chór Kameralny UAM oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM. Dyrektorem festiwalu jest prof. Krzysztof Szydzisz.

Wszystkie dotychczasowe edycje „Universitas Cantat” obfitowały w atrakcje zarówno dla uczestników, jak i słuchaczy, trzynasta odsłona festiwalu zapowiada się szczególnie ciekawie, a zmiany w organizacji wydarzenia pozwolą uczestnikom na wysłuchanie wszystkich prezentacji głównych w Auli UAM. Uczestnikami festiwalu, oprócz gości z zagranicy, także znane zespoły działające przy wielkopolskich uczelniach: Paderewski Chamber Choir – Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu, Chór Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu, Zespół Solistek Chóru Kameralnego UAM, Schola gregoriańska „Inclina Aurem” Kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (Wydziału Teologicznego UAM), Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego, Chór Akademicki UAM, Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni”, Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chór Akademicki UAM, Orkiestrę Kameralną UAM, Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu i, oczywiście, od początku zaangażowany w organizację festiwalu Chór Kameralny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Koncerty festiwalowe odbywają się jak zwykle w słynącej ze znakomitej akustyki Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (będącej także salą Filharmonii Poznańskiej), a ponadto w innych salach koncertowych i kościołach Wielkopolski – w Poznaniu, Wrześni, Wągrowcu, Kaliszu, Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Owińskach czy Grodzisku Wielkopolskim. Uczestnicy festiwalu przygotowują m.in. utwory ukazujące ich rodzimą muzykę.

„Universitas Cantat” zawsze dba o promocję współczesnej polskiej muzyki chóralnej – podczas poprzednich koncertów finałowych zabrzmiały: w 1998 r. Litania ad Spiritus Sanctum Zbigniewa Kozuba, w 1999 r. – Angelus Wojciecha Kilara, w 2000 r. – Beati Estis Zbigniewa Kozuba, w 2001 r. Ad Iuventatem Marka Jasińskiego, w 2002 r. – symfonia Nihil homine Mirabilius Krzesimira Dębskiego, w 2003 r. – II symfonia Ver Redit Krzesimira Dębskiego, w 2005 r. – symfonia Festinemus amare homines Pawła Łukaszewskiego, w 2007 r. – Raptus Europae Marka Jasińskiego, w 2009 r. Exegi monumentum aere perennius Romualda Twardowskiego, w 2011 r. Amor vincit Miłosza Bembinowa oraz w 2013 r. Origo Mundi Jacka Sykulskiego. W większości były to dzieła napisane specjalnie dla festiwalu.

Podczas XII edycji zabrzmiało w wykonaniu kilkuset uczestników festiwalu oraz Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Maestry Agnieszki Duczmal Arion na chór mieszany i orkiestrę smyczkową – dzieło Zuzanny Koziej, studentki kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, która wygrała zorganizowany przez „Universitas Cantat” Konkurs Kompozytorski na Dzieło Finałowe.

W 2017 roku kompozytorem utworu finałowego będzie ponownie Miłosz Bembinow, który stworzył dzieło Amor i Psyche do tekstu mitu wg  Apulejusza. „Amor et Psyche” na chór, big-band i smyczki ma stanowić nową propozycję dla poznańskiej i międzynarodowej publiczności. Miłosz Bembinow tym razem postanowił wybrać za kanwę literacką swojego dzieła epizod mitologiczny w łacińskim ujęciu Apulejusza („Metamorfozy). Narracja mitu zbudowana zostanie środkami bardziej i mniej bezpośrednimi. Kompozytor za cel stawia sobie zbudowanie nowoczesnego pomostu między warstwą semantyczną, a współczesnym odbiorcą, oczekującym możliwie komunikatywnego języka muzycznego. Kompozytorowi nieobce jest użycie m.in. współczesnych środków ekspresji wokalnej (szept, mowa, krzyk), ale także tradycyjnej melodyki, czy rzetelnie brzmiącej harmonii. Sama implementacja big-bandu do obsady dzieła służyć ma podkreśleniu ponadsemantycznego wymiaru muzyki. Kojarzona z amerykańską muzyką połowy XX wieku stylistyka big-bandu zostanie zderzona ze współczesnym traktowaniem instrumentów smyczkowych i wielkiego chóru festiwalowego. Z całą pewnością „Amor et Psyche” stanie się więc bardzo oryginalną pozycją w literaturze wokalno-instrumentalnej.

Festiwal „Universitas Cantat” (i rzesza wolontariuszy pracujących przy każdej jego odsłonie) jest dowodem na to, że muzyczne fascynacje w zakresie chóralistyki są czymś uniwersalnym. Spotkania młodych ludzi prowadzą do zawierania nowych znajomości, a multikulturowość jest inspiracją dla słuchaczy.

W edycji 2017 odbędą się także dodatkowe wydarzenia pod patronatem festiwalu:

  • W dniach 17-20 maja w Sali lustrzanej Auli UAM odbędzie się wystawa plastyczna artystów związanych z kaliskim Wydziałem Pedagogiczno – Artystycznym UAM: dr Agnieszki Godszling – tkanina artystyczna, dr Jerzego Wypycha – rysunek na płytach metalowych, oraz dr Izabeli Rudzkiej – malarstwo. Przed koncertem Finałowym w dniu 20 maja o godz. 18.30 odbędzie się finisaż wystawy i spotkanie z twórcami.
  • Warsztaty dla zespołów liturgicznych, działających przy duszpasterstwach akademickich. Będą to autorskie zajęcia z udziałem kompozytorów: Pawła Bębenka i Jakuba Tomalaka. Warsztaty odbędą się w dniach 20-21 maja, a finałem będzie wspólne muzykowanie oraz oprawa Mszy św. W kościele oo. Franciszkanów na Placu Bernardyńskim w Poznaniu chóru i Orkiestry Kameralnej UAM pod dyrekcją kompozytorów.
  • Ponadto, na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym  UAM w Kaliszu odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Średnich w dn. 27 maja 2017 r.

Uczestnicy UC 2017

Chóry polskie (11):

Chór Kameralny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza – gospodarz Festiwalu

Dyrygent: prof. Krzysztof Szydzisz

Chór Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

Dyrygent: Barbara Dąbrowska-Silska

Zespół Solistek Chóru Kameralnego UAM

Karolina Piesik, Kamila Tracewska, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska, Joanna Piech-Sławecka – kierownictwo artystyczne, Aleksandra Janus, Zuzanna Pawlak, Aleksandra Misiun

Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni

Dyrygent: dr Paweł Łuczak

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu

Dyrygent: dr Beata Szymańska,

Schola gregoriańska Inclina Aurem Kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (Wydziału Teologicznego UAM)
Dyrygent: ks. dr Mariusz Białkowski

Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Dyrygent: dr hab. Tomasz Dzięcioł

Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Dyrygent: Hanna Malicka

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu – Paderewski Chamber Choir

Dyrygent: prof. Marek Gandecki

Chór Akademicki Uniwersytetu im,. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dyrygent: Beata Bielska

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Dyrygent: dr hab. Dariusz Zimnicki

chóry  zagraniczne (7):

Chór Uniwersytetu Nauk Stosowanych im. Karola Eszterházyego w Egerze, Węgry

Dyrygent: dr Sándor Kabdebó

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Serbia
Dyrygent: prof. Zoran Stanisavljević

Chór im. Dragana Szuplewskiego Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

Dyrygent: Saszo Tatarczewski

Chór Kameralny Kijowskiego Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a, Ukraina

Dyrygent: Zoja Tomson

Narodowy Chór Akademicki „Biełaja Wieża” Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś

Dyrygent: Irina Angoliuk

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki, Rosja

Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

Chór Kameralny Uniwersytetu Południowej Indiany, Evansville, Stany Zjednoczone

Dyrygent: Daniel R. Craig

orkiestry (3):

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Dyrygenci: Prof. Zeki Nacakci i Prof. A. Serkan Ece

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu

Dyrygent: dr Patryk Piłasiewicz

Orkiestra Kameralna UAM

Dyrygent: dr Aleksander Gref

KONCERTY –  „Universitas Cantat 2017”

23 kwietnia (nd.), POZNAŃ, Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 52;  godz. 17.00

Chór Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

Anna Piwosz – fortepian
Jacek Bera- saksofon

Jacek Bera, Michalina Pospiech-solo
Dyrygent: Barbara Dąbrowska-Silska

30 kwietnia (nd.), POZNAŃ, kościół OO. Franciszkanów, Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska 1, godz. 19.30

Koncert: Sanctimonialis autem femina

Zespół Solistek Chóru Kameralnego UAM

Karolina Piesik, Kamila Tracewska, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska, Joanna Piech-Sławecka – kierownictwo artystyczne, Aleksandra Janus, Zuzanna Pawlak, Aleksandra Misiun

Omówienie programu: Magdalena Walter-Mazur

5 maja (pt.), POZNAŃ, Galeria u Jezuitów, ul. Dominikańska 8, godz. 20.00

Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni

Dyrygent: dr Paweł Łuczak

6 maja (sob.), POZNAŃ, kościół oo. Jezuitów, ul. Szewska 18, godz. 19.00

Koncert dwóch jubilatów:

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu pod dyrekcją dr Beaty Szymańskiej,

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją dr Joanny Piech-Sławeckiej

7 maja (Nd.) – POZNAŃ, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 18.00

KONCERT MAJOWY UAM z okazji 98 rocznicy powstania Uniwersytetu

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przygotowanie chórów:

prof. Krzysztof Szydzisz, dr Beata Szymańska, dr Joanna Piech-Sławecka

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus

Dyrygent: Agnieszka Duczmal

(obowiązują wejściówki: festiwal@amu.edu.pl)

9 maja (wt.), POZNAŃ, Kościół pw. Św. Wojciecha, ul. Wzgórze Św. Wojciecha 1, godz. 19.00

Schola gregoriańska Inclina Aurem Kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (Wydziału Teologicznego UAM)
Dyrygent: ks. dr Mariusz Białkowski

13 maja (sob. ), POZNAŃ, Sala Biała Urzędu Miasta, Plac Kolegiacki 17, godz. 17.00

Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Dyrygent: dr hab. Tomasz Dzięcioł

  1. maja (sob.), POZNAŃ, kościół oo. Dominikanów, ul. Kościuszki 97/99 /Al. Niepodległości, godz. 20.00

Koncert Hosanna

Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Poznańska Orkiestra Barokowa

Anna Budzyńska – sopran

Alina Kurczewska – prowadzenie koncertu

Dyrygent: Hanna Malicka

PRAWYKONANIE:  Ewa Fabiańska-Jelińska – Msza na sopran, chór żeński i zespół kameralny

14 maja (nd.), POZNAŃ, Dziedziniec Atrium, Uniwersytet Artystyczny, ul. 23 lutego 20, godz. 18.00

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu – Paderewski Chamber Choir

Dyrygent: prof. Marek Gandecki

14 maja (Nd.), KALISZ, Katedra, godz. 17.00

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Serbia

Dyrygent: prof. Zoran Stanisavljević

16 maja (wt.), MUROWANA GOŚLINA,  Aula Gimnazjum nr 1, ul. Mściszewska 10, Godz. 19.00

Chór im. Dragana Szuplewskiego Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

dyrygent: Saszo Tatarczewski

16 maja (wt.), WRZEŚNIA, Kościół Św. Królowej Jadwigi, ul. Ogrodowa 14, godz. 19.00

Chór Kameralny Uniwersytetu Południowej Indiany, Evansville, Stany Zjednoczone

dyrygent: Daniel R. Craig

16 maja (wt.), GRODZISK WLKP, Sala CK Rondo, ul. Kolejowa 12, godz. 18.00

Narodowy Chór Akademicki „Biełaja Wieża” Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś

Dyrygent: Irina Angoliuk

16 maja (wt.), PRZEŹMIEROWO, GOK Sezam, ul. Ogrodowa 13 a, Godz. 19.00

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki, Rosja

Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

16 maja (wt.), WĄGROWIEC, Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej, godz. 19.00

Chór Uniwersytetu Nauk Stosowanych im. Karola Eszterházyego w Egerze, Węgry

dyrygent: dr Sándor Kabdebó

16 maja (wt.), KALISZ, WPA UAM, ul. Nowy Świat 28 – 30, Aula im. Prof. J. Rubińskiego, godz. 17.00

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Dyrygent: Prof. A. Serkan Ece

16 maja (wt.) OWIŃSKA, kościół pw. Św. Jana Chrzciciela, pl. Przemysława 12, godz. 18.30

Chór Kameralny Kijowskiego Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a, Ukraina

Dyrygent: Zoja Tomson

KONCERTY GŁÓWNE UNIVERSITAS CANTAT 2017

17 maja (śr.), Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19.00

Chór Kameralny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Dyrygent: prof. Krzysztof Szydzisz

Chór Uniwersytetu Nauk Stosowanych im. Karola Eszterházyego w Egerze, Węgry

Dyrygent: dr Sándor Kabdebó

Chór Akademicki Studenckiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Serbia
Dyrygent: prof. Zoran Stanisavljević

18 maja (czw.), Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19.00

Chór Akademicki Uniwersytetu im,. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dyrygent: Beata Bielska

Chór im. Dragana Szuplewskiego Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

Dyrygent: Saszo Tatarczewski

Chór Kameralny Kijowskiego Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a, Ukraina
Dyrygent: Zoja Tomson

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Dyrygent: Prof. Zeki Nacakci

19 maja (pt.), Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19.00

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Dyrygent: dr hab. Dariusz Zimnicki

Narodowy Chór Akademicki „Biełaja Wieża” Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś

Dyrygent: Irina Angoliuk

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki, Rosja

Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

Chór Kameralny Uniwersytetu Południowej Indiany, Evansville, Stany Zjednoczone

Dyrygent: Daniel R. Craig

20 maja (sob.), Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19.00 – Koncert Finałowy

obowiązują wejściówki: rejestracja na www.cantat.amu.edu.pl; pod nr.telefonu: 604 525 554 lub w czasie koncertów głównych w Auli UAM

Prezentacje uczestników,

Wykonawcy:

Chóry uczestniczące w Festiwalu

PRAWYKONANIE: Amor i Psyche Miłosza Bembinowa na chór, big band, orkiestrę smyczkową

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu (przygotowanie: dr Patryk Piłasiewicz)

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja (przygotowanie: Prof. Zeki Nacakci)

Orkiestra Kameralna UAM (przygotowanie: dr Aleksander Gref)

dyrygent: dr Miłosz Bembinow

KONCERTY W TABELACH:

Poznań: 9 koncertów festiwalowych, 3 wydarzenia edukacyjne

 

DATA MIEJSCE i GODZINA CHÓR
 

23 kwietnia (nd.)

 

POZNAŃ,

Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego

w Poznaniu,
ul. Wojska Polskiego 52;
godz. 17.00

 

Chór Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

Fortepian: Anna Piwosz

Dyrygent: Barbara Dąbrowska-Silska

 

30 kwietnia (nd.)

 

POZNAŃ,
kościół OO. Franciszkanów, Wzgórze Przemysła,
ul. Franciszkańska 1,
godz. 19.30

 

Koncert: Sanctimonialis autem femina

Zespół Solistek Chóru Kameralnego UAM

Karolina Piesik, Kamila Tracewska, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska, Joanna Piech-Sławecka – kierownictwo artystyczne, Aleksandra Janus, Zuzanna Pawlak, Aleksandra Misiun

Omówienie programu: Magdalena Walter-Mazur

 

5 maja (pt.)

 

POZNAŃ,

Galeria u Jezuitów,
ul. Szewska 18,
godz. 20.00

 

Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni

Dyrygent: dr Paweł Łuczak

 

6 maja (sob.)

 

POZNAŃ,

kościół oo. Jezuitów,
ul. Szewska 18,
godz. 19.00

 

Koncert dwóch jubilatów:

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu
pod dyrekcją Beaty Szymańskiej;

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
pod dyrekcją Joanny Piech-Sławeckiej

 

7 maja (Nd.)

 

Poznań,

Aula UAM

ul. Wieniawskiego 1,

godz. 19.00

Koncert Majowy UAM z okazji 98 rocznicy powstania Uniwersytetu

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przygotowanie chórów: Krzysztof Szydzisz, Beata Szymańska, Joanna Piech-Sławecka

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus

Dyrygent: Agnieszka Duczmal

Obowiązują wejściówki: festiwal@amu.edu.pl

9 maja (wt.) POZNAŃ,
Kościół pw. Św. Wojciecha,
ul. Wzgórze Św. Wojciecha 1, godz. 19.00
Schola gregoriańska Inclina Aurem Kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (Wydziału Teologicznego UAM)
Dyrygent: ks. dr Mariusz Białkowski
13 maja (sob. ) POZNAŃ,
Sala Biała Urzędu Miasta,
Plac Kolegiacki 17,
godz. 17.00
Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Dyrygent: dr hab. Tomasz Dzięcioł

 

13. maja (sob.)

 

POZNAŃ,
kościół oo. Dominikanów,
ul. Kościuszki 97/99,
godz. 20.00

 

Koncert Hosanna

Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Poznańska Orkiestra Barokowa

Anna Budzyńska – sopran

Alina Kurczewska – prowadzenie koncertu

Dyrygent: Hanna Malicka

14 maja (nd.) POZNAŃ,
Dziedziniec Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
ul. 23 lutego 20
godz. 18.00
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu – Paderewski Chamber Choir

Dyrygent: prof. Marek Gandecki

 

17 maja (śr)

 

Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I ST.

w Poznaniu

 

KONCERT EDUKACYJNY (ZAMKNIĘTY)

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya
w Burdurze, Turcja

Dyrygent: Prof. Zeki Nacakci

 

21 maja (Nd.)

 

Poznań, Kościół oo. Franciszkanów, pl. Bernardyński

 

Zakończenie warsztatów dla schol akademickich koncert i msza św. z udziałem chóru uczestników i Orkiestry Kameralnej UAM pod dyrekcją Pawła Bębenka i Jakuba Tomalaka

 

27 maja (sob) Kalisz

 

Aula im. prof. J. Rubińskiego
WPA UAM

ul. Nowy Świat 28-30

Kalisz

 

Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Średnich

pod patronatem Universitas Cantat

organizator: WPA w Kaliszu UAM

Otwarte przesłuchania konkursowe, warsztaty muzyczne i plastyczne dla uczestników konkursu oraz koncert studentów WPA UAM i występ laureata

 

4 KONCERTY GŁÓWNE W AULI UAM

 

ŚRODA, 24 czerwca

Godz. 19.00

CZWARTEK, 25 czerwca

Godz. 19.00

PIĄTEK, 26 czerwca

Godz. 19.00

SOBOTA, 27 czerwca

Godz. 19.00

 

Chór Kameralny Uniwersytetu

im. A. Mickiewicza w Poznaniu,

dyrygent:

prof. Krzysztof Szydzisz

 

Chór Akademicki Uniwersytetu

im. A. Mickiewicza w Poznaniu,

dyrygent:

Beata Bielska

 

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Dyrygent: dr hab. Dariusz Zimnicki

 

Koncert Finałowy

 

część I:

Prezentacje wszystkich zespołów uczestniczących w Festiwalu

 

część II:

Miłosz Bembinow

Amor i Psyche

Do tekstu Apulejusza (metamorfozy)

na big band, orkiestrę smyczkową i chór

Wykonawcy:

Chóry uczestniczące w Festiwalu,

Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu

Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Orkiestra Kameralna UAM

 

dyrygent: Miłosz Bembinow

 

Chór im. Dragana Szuplewskiego Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

Dyrygent: Saszo Tatarczewski

 

Narodowy Chór Akademicki “Biełaja Wieża” Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś;

Dyrygent: Irina Angoliuk

 

Chór Uniwersytetu Nauk Stosowanych im. Karola Eszterházyego w Egerze, Węgry

Dyrygent: dr Sándor Kabdebó

 

Chór Kameralny Kijowskiego Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a, Ukraina

Dyrygent: Zoja Tomson

 

Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki, Rosja

Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

Akademicki Chór Studenckiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Serbia

dyrygent:

prof. Zoran Stanisavljevic

Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Dyrygent: Prof. Zeki Nacakci

Chór Kameralny Uniwersytetu Południowej Indiany, Evansville, Stany Zjednoczone

Dyrygent: Daniel R. Craig

Wielkopolska (8 koncertów):

14 maja (nd.) Akademicki Chór
Studenckiego Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Serbia

dyrygent:

prof. Zoran Stanisavljevic

KALISZ

Katedra ul. Kanonicka 5, Godz. 17.00

 

koncert w ramach IV Kaliskiego Festiwalu Chóralnego

16 maja (wt.) Chór im. Dragana Szuplewskiego
Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, Macedonia

dyrygent: Saszo Tatarczewski

MUROWANA GOŚLINA,  

Aula Gimnazjum nr 1, ul. Mściszewska 10, Godz. 19.00

 

Koncert w ramach Festiwalu Chóralnego

w Murowanej Goślinie

16 maja (wt.) Chór Kameralny Uniwersytetu Południowej Indiany,
Evansville, Stany Zjednoczone

dyrygent: Daniel R. Craig

WRZEŚNIA,

Kościół Św. Królowej Jadwigi,

ul. Ogrodowa 14, godz. 19.00

16 maja (wt.) Narodowy Chór Akademicki “Biełaja Wieża” Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, Białoruś;

Dyrygent: Irina Angoliuk

GRODZISK WLKP,

Sala CK Rondo, ul. Kolejowa 12,

godz. 18.00

16 maja (wt.) Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki, Rosja

Dyrygent: Aleksandra Łuzanowa

PRZEŹMIEROWO,

sala GOK Sezam, ul. Ogrodowa 13 a

 

Godz. 19.00

16 maja (wt.) Chór Uniwersytetu Nauk Stosowanych im. Karola Eszterházyego w Egerze, Węgry

dyrygent: dr Sándor Kabdebó

WĄGROWIEC,

Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej,
godz. 19.00

16 maja (wt.) Orkiestra Kameralna Melodii Ludowych
Uniwersytetu im. Mehmeta Akifa Ersoya w Burdurze, Turcja

Dyrygent: Prof. A. Serkan Ece

KALISZ,

WPA UAM

Aula im. Prof. J. Rubińskiego,

godz. 17.00

16 maja (wt.) Chór Kameralny Kijowskiego Instytutu Muzycznego im. Reinholda Gliѐre’a, Ukraina

Dyrygent: Zoja Tomson

OWIŃSKA,
kościół pw. Św. Jana Chrzciciela,
pl. Przemysława 12,

godz. 18.30

Dodaj komentarz