XII Kurdeszowa (Za)Dyszka i Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka (ZDJĘCIA)

26 maja w Kostrzynie odbyła się XII edycja Kurdeszowej (Za)Dyszki. To coroczne wydarzenie biegowe przyciągnęło licznych uczestników z całego regionu, którzy rywalizowali na trasach o długości 10 km oraz 5 km, a także w kategorii nordic walking na dystansie 5 km.

XII Kurdeszowa (Za)Dyszka

W biegu na 10 km triumfował Filip Jańczak z zespołu Jańczak Team ze Środy Wielkopolskiej, który pokonał trasę w 33:40. W kategorii kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Monika Brzozowska z Czerwonaka, z wynikiem 35:09. Na dystansie 5 km najszybszy był Krystian Kurowski ze Stowarzyszenia Aktywny Kazimierz Biskupi, który uzyskał czas 15:40. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Chojnacka, również reprezentująca Jańczak Team ze Środy Wielkopolskiej, z czasem 19:16. W konkurencji nordic walking na dystansie 5 km najlepsi okazali się Robert Kowalak z Walka Kostrzyn, który ukończył trasę w 29:26 oraz Agnieszka Mielecka z Polipack Team GWE z Gąsawy, która osiągnęła czas 30:07.

Zanim do gry weszli dorośli biegacze, odbyła się Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka, która zgromadziła 290 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi, których było zdecydowanie najwięcej (prawie 40% uczestników), to 3-, 4-, 5- i 6-latkowie, którzy biegli bez pomiaru czasu na 100 metrów, głównie dla zabawy.

W kategorii najmłodszych dziewczynek (roczniki 2016-2017) na dystansie 200 m zwyciężyła Maja Chojnacka z Gułtów z czasem 0:42,33. Drugie miejsce zajęła Lena Jankowska z Kostrzyna, reprezentująca Walkę Kostrzyn, która przekroczyła metę z czasem 0:43,88. Na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Budkiewicz z Wróblewa, reprezentująca drużynę Biegające Wróbelki, z wynikiem 0:44,74.

Wśród chłopców z roczników 2014-2015 na dystansie 400 m najlepszy okazał się Mikołaj Mielcarek z Kostrzyna, reprezentujący 1922 Lechia Kostrzyn, z czasem 1:16,24. Drugie miejsce zdobył Nikodem Jedraszyk z Kostrzyna, również reprezentujący KKS Lechia Kostrzyn, z wynikiem 1:21,03. Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Tomczak z Siedlca, członek Akademii Piłkarskiej, z czasem 1:21,43.

W organizację Kurdeszowej (Za)Dyszki zaangażowanych było ponad 100 osób, które ciężko pracowały, aby wydarzenie przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Dzięki ich wysiłkowi impreza mogła się odbyć na wysokim poziomie. Kibice dopisali na trasie. Ogromne podziękowania należą się także sponsorom i patronom bez których wsparcia organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. Szczegółowe wyniki wszystkich biegów można znaleźć na stronie www.kurdeszowazadyszka.pl.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Kurdeszowej (Za)Dyszki, która odbędzie się za rok, a emocje związane z bieganiem w Kostrzynie na pewno nie opadną tak szybko, zwłaszcza, że czeka nas kolejne 5 biegów z cyklu Grand Prix, na początek zapraszamy do Iwna na Cegła Run i Cegła Run Kids – 29 czerwca. Zapisy aktywne na www.kurdeszowazadyszka.pl. ŁS