Wystawa Iris van Herpen „Alchemic Couture” w Starym Browarze przedłużona


Między haute couture a hi-tech
Iris Van Herpen jest znana z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi w duchu haute couture (wysokiego krawiectwa), np. haftowaniem lub drapowaniem. Ten zaskakujący miraż rzemiosła i innowacji możliwy jest dzięki kolaboracjom. Część ekspozycji w Galerii na Dziedzińcu poświęcono właśnie współpracy van Herpen z innymi twórcami, m.in. kanadyjskim architektem Philipem Beesleyem.
Awangardowe kreacje projektantki nosiły takie gwiazdy, jak Lady Gaga, Tilda Swinton czy Cate Blanchett. W twórczości van Herpen granica między modą i sztuką zaciera się, dlatego jej sukienki pokazywano w najlepszych galeriach i muzeach na świecie, m.in. w Victoria & Albert Museum w Londynie czy nowojorskim MoMA.
– Obecnie nagrania pokazów kolekcji światowych domów mody, także z kręgu haute couture, udostępniane są w internecie. W przypadku Iris van Herpen tylko obejrzenie kreacji z bliska pozwala w pełni docenić kunszt i unikalność jej projektów – przekonuje Marta Kabsch, PR Manager Starego Browaru.
Stary Browar jest również wydawcą katalogu towarzyszącego wystawie „Alchemic Couture”. Znalazły się w nim zdjęcia kreacji van Herpen, będących częścią ekspozycji w Starym Browarze, oraz teksty przybliżające jej proces twórczy, m.in. esej krytyka mody Michała Zaczyńskiego oraz transkrypcje rozmów projektantki z Wojtkiem Piotrem Onakiem i z Philipem Beesleyem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz