Wystartował nowy sezon w Lidze Kadetek WZPS

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Rozgrywki w Lidze Kadetek WZPS wystartowały w miniony weekend.

Na początek zmagań w Grupie 1 pewne zwycięstwo SPS Volley Piła nad UKS Hagard Strzałkowo 3:0. W drugim spotkaniu siatkarki z Piły musiały się jednak napocić już dużo mocniej, aby pokonać po zaciętym spotkaniu MKS MDK Trzcianka 2:1. Trzecie spotkanie Strzałkowo – Trzcianka zakończyło się wynikiem 1:2.

Zacięte spotkanie Enea PTPS Piła z UKS Szamotulanin Szamotuły zakończone zwycięstwem ekipy z Szamotuł 2:1 otworzyło rywalizację w Grupie 2. Później dwa pewne zwycięstwa zaliczyły Enea PTPS Piła oraz UKS Szamotulanin Szamotuły nad debiutującą w rozgrywkach UKS Puma Komorniki 3:0.

Gospodarzem turnieju dla Grupy 3 była ekipa KTPS Konin, która na początek gier przegrała wyraźnie z zespołem UKS Dwójka Stęszew 0:3. W drugim spotkaniu na boisku pojawiła się drużyna UKS Augustynki Kalisz, która ograła w pierwszym meczu ze swoim udziałem Dwójkę Stęszew 2:1, a ten sukces uzupełniła pewną wygraną z KTPS Konin 3:0.

Natomiast w Grupie 3 zacięte dwa pierwsze sety spotkania MKS MOS Turek – UKS 17 Kalisz i pewna wygrana 17 stki w trzecim secie, a w całym spotkaniu 2:1. W drugim meczu dnia MKS MOS Turek pokonał KKS Astra Krotoszyn 2:1. Astra Krotoszyn w ostatnim spotkaniu dnia dzielnie walczyła w każdym secie, ale przegrała z UKS 17 Kalisz 0:3.

Poniżej terminy startu poszczególnych kategorii w sezonie 2018/2019, które prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej: