Wysoki poziom Grand Prix w pływaniu. Pływackie trio pojedzie do Kanady

Drugi dzień Grand Prix w pływaniu przyniósł kolejną kwalifikację do mistrzostw świata w Windsor. Tomasz Polewka po wspaniałym starcie na 50 metrów stylem grzbietowym dołączył do Radosława Kawęckiego i Wojciecha Wojdaka, którzy uzyskali minimum w sobotę.

plywanie Polewka plywanie Termy

Niedzielny, trzeci blok startów przyniósł kolejną kwalifikację do mistrzostw świata. Tomasz Polewka w znakomitym stylu pokonał Radosława Kawęckiego na 50 metrów stylem grzbietowym i uzupełnił skład kadry Polski do Windsor. Uzyskanie aż czterech kwalifikacji przez trzech zawodników to znakomity wynik, szczególnie, że tegoroczne minimum było bardzo wyśrubowane. Znakomite wyniki naszych grzbiecistów dobrze rokują przed startem w najważniejszej imprezie tego roku na krótkim basenie.

Poziom zawodów w Termach Maltańskich był bardzo wysoki. O wysokiej randze i prestiżu imprezy świadczył niedzielny wyścig na 50 metrów stylem dowolnym, gdzie do walki o pierwsze miejsce stanęło aż 6 olimpijczyków z Rio de Janeiro. Niespodziewanie wygrał Paweł Juraszek, który pokonał Konrada Czerniaka i Filipa Wypycha. W tym silnie obsadzonym wyścigu Kacper Majchrzak zajął wysokie czwarte miejsce.

Pech nie opuszczał Aleksandry Urbańczyk. W sobotę do uzyskania minimum brakowało jej 0,02 sekundy. W niedzielę była wolniejsza o 0,1 sekundy od wymaganego wyniku na 50 metrów stylem dowolnym. Nie zmienia to faktu, że zawodniczka AZS Łódź byłą zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą wśród kobiet.

Grand Prix Polski w pływaniu potwierdziło wysoki poziom polskiego pływania. Rekordowa liczba uczestników, doskonała organizacja, znakomite czasy i rekordy Polski juniorów pokazują, że słabszy występ Polaków na igrzyskach olimpijskich był wypadkiem przy pracy i polskie pływanie wraca na właściwe tory.